Zavrieť

Porady

Najlepšia metóda zálohovania dát

Dobrý deň.
Chcel by som sa informovať na aké médium sa v dnešnej dobe najviac oplatí zálohovať dáta, keďže už obyčajné dvd svojou kapacitou už nestačí. Plánujem zálohovať rodinné fotky a videá čiže nič s čím by som denne manipuloval. Ďakujem vopred za všetky rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Je trocha rozdiel "najlepšia metóda zálohovania" a kde, na čo, ukladať údaje
    Najprv kde a na čo: ak sú to dôležité údaje, napr. to účtovníctvo, tak najmenej na troch miestach! A tie sa fyzicky musia nachádzať na rôznych miestach.
    Príklady:
    Pracovný PC v kancelárii
    NB/PC doma
    externý disk, ktorý zároveň slúži aj na prenos údajov
    server
    cloud - ten má tú výhodu, že o dáta neprídeš a máš ich vždy zo všadiaľ prístupné.
    Metóda: to Ťa asi nezaujíma, ale aká otázka, taká odpoveď
    ručne - to som používal ja pri svojej práci. Každý projekt som si spakoval do jedného súboru a uložil do archívu. Podľa rokov a okresu.
    automaticky - použiť na to nejaký program, ktorý robí zálohovanie automaticky a priebežne. Aj na viac miest naraz.
    extrémny spôsob - na konci každého dňa vykonať zálohu OS aj s dátami. Je to najistejší spôsob a v prípade havárie je k dispozícii vždy posledná konfigurácia OS. Napr. programátori.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Zálohovanie dát

    https://www.google.sk/search?client=...est&gws_rd=ssl

    ...a včul buď múdry, vyberaj z ponuky a recenzií...

    Za seba poviem, že si tie svoje onačiny dávam na externé HDD z bývalých mašiniek. Mne to úplne stačí.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    ivka70, vlado 33, misoft, afrikánka
    Komentár, nie odpoveď (1)
    Spam (1)
    2
    buchač Nechápem ... prisámfakt nechápem.

    Ako môže niekto zadrieť, že moja odpoveď je komentár.
    Kuwa, veď na takú (nechcem rovno povedať, že sprostú) otázku sa nedá predsa normálne odpovedať...a nie to ešte aj relevantne.

    Veď predsa každému vyhovuje to alebo ono...teda sa pýtam.
    Čo je lepšie ?...Čerstvá alebo sterilizovaná uhorka ?????
    misoft No predsa čerstvá sterilizovaná.....

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ja osobne s externymi HDD nemam dobre skusenosti. Vsetko som davala na Hdd a potom som jedneho dna zistila ze prestal fungovat a o vsetko som prisla. Postupne prechadzam, aj pri uctovnictve na zalohovanie (okrem fyzickeho zalohovania) aj na server.
    dmc pri zalohovani ide o to aby si to co mas v PC davala AJ na externy HDD..Cize to mas v hlavnom PC - kopirujes na externy HDD- cize to mas na 2 miestach sucasne. V v pripade havarie hlavneho (pracovneho) PC mas zalohu na externom HDD. To aby havarovali oba HDD naraz na to treba sakra nahodu (ale stava sa) - tak potom treba zakupit na zalohovanie diskove polia RAID. (pravdepoodbne tym myslis ten server)
    autorizovaný geodet / mediátor ...viac Ondrej Kozlovsky
    tento program http://www.goodsync.com/download-update a externy disk .. nie je sice free ale stoji to oproti strate dat ...

    Najlepšia metóda zálohovania dát

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.