Zavrieť

Porady

Kabaka123 samozrejme, že škriabe.... je to pre ňu prirodzené, ako bolo už spomínané... treba ju naučiť na škrabadlo... prípadne strihať pazúriky...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ja mam macky dlhe roky,aj ked iba obycajne. Ale myslim,ze vsetky macky maju v sebe instinkt brusenia pazurikov.
    Nabytky nikde neskriabali,obcas jedna zadrapne do sedacky. Sedacku mame iz 7.rokov,ale nastastie nie je nikde poskodena,lebo sme si ju davali vyrobit a kupovali sme kvalitnu,pevnu potahovinu.

    Skriabaniu sa da predist strihanim pazurikov. Ked maju kratke tak ich nepotrebuju obrusovat.
    A tiez je dobre od malicka ucit na skrabadlo. My sme zacali neskor,uz si nan nezvykli. Ale pomohlo obycajne polienko s korou,to sa im paci viac.

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Na skrabanie maciek sluzi macacie skrabadlo (mame v byte 3) - macicku od malicka musis naucit ze ma na skrabanie pouzit skrabadlo - ked zacne skrabat na nevhodnom mieste trebaju preniest ku skrabadlu a lapkou jej ukazat kde ma skrabat - ona sa to rychlo nauci. Moja po roku nic neposkriabala - pouziva macacie skrabadlo a pokial ho pouziva pravidelne tak si zabrusuje aj pazuriky a nieje potrebne ich strihat (poradi ti tvoj veterinar) macka je inteligentny tvor.

    sovienka je offline (nepripojený) sovienka

    sovienka
    pred par rokmi sme vzali dospeleho kocura z utulku. Bali sme sa, ze nieco poskriabe, preto som mu objednala na labky nasadky - softpaws, mal ich mesiac. Nesnazil sa vsak skriabat nic, a vzdy chodil len na skrabadlo. Na odpudenie od sedaciek tiez pomaha citrusovy esencialny olej - macky tu vonu nenavidia. 4 roky neskor, a kocur nic neposkriabal.

    Mačka v byte, neškriabe???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.