Zavrieť

Porady

Ekonomická klasifikácia-daň zo závislej činnosti

Dobrý deň, som nová v účtovaní príspevkovej organizácie a mám v tom hokej. Aký kód EK sa používa pri úhrade dane zo závislej činnosti? Mzdy účtujem na EK 610. Ďakujem vopred za pomoc.
Naposledy upravil Anelas : 25.08.16 at 21:29 Dôvod: zmena zaradenia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anika je offline (nepripojený) anika

    anika
    Tarifné mzdy 611, osobné hodnotenie 612.. príplatky,nadčasy- len príplatok a pod. 612..,dań zo mzdy je súčasť mzdy, čiže je započítaná v mzde, čiže zvlášť sa nerozpočtuje, ale rozpočtuje hrubá mzda podľa jednotlivých zložiek. Treba si preštudovať náplň jednotlivých položiek rozpočtovej klasifikácie.
    Ja síce s rozpočtovou klasikáciou robím od začiatku, ale vždy niečo hľadám, takže bez toho aby som ju mala stále po ruke sa robiť nedá. Nič v zlom. Ak viem poradím. Ešte dohody na 637... asi na 027, ale nieviem určite naspamäť.
    Naposledy upravil anika : 27.08.16 at 12:43
    Anelas veľmi pekne ďakujem. Študujem ako blázon, ale narážam na taký nadostatok informácií ako už dávno nie. V príspevkovej organizácii účtujem prvý krát a je to pre mňa iný svet, preto aj niektoré veci ku mne ťažšie prichádzajú - ich pochopenie...Veľmi pekne ďakujem za pomoc ešte raz.

    Ekonomická klasifikácia-daň zo závislej činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.