Zavrieť

Porady

Polícia má chytila s necelými 2 gramami MDMA, ako ho verbálne ponukam, čo ma teraz čaká?

Hrozí mi basa alebo podmienka? Chcela som si nájsť dobrého právnika lenže rodičia hovoria že bez znamosti má nijaký dobrý právnik nevezme a snažia sa mi to vybaviť lenže ja som im povedala že má chytili s marihuanou a mama sa nesmie dozvedieť pravdu ona má strašné psychické problémy a toto by ju odrovnalo. Vôbec neviem ako ďalej, či vôbec smiem ísť ešte na medicínu/farmaciu a také VŠ. Nemam sa s kým poradiť, mám 19.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Dajú zistiť koľko je to dávok ...ja neviem, koľko je to. Pomôže ti tvrdiť, že ti niečo je a chcela si to vyskúšať, či ti to pomôže - že tiež nevieš, aká je to dávka. Pozri priložený trestný zákon
    - § 135 drogy pre vlastnú potrebu
    - § 173 tresty za drogy

    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...5/300/20160701

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Anik, alaya1, Tweety, Kabaka123, Ing. Ľubomír Janoška, Dav, ivka70
    Neužitočné (1)
    6
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Pri marihuane sa vychádza z priemernej hmotnosti tabakovej ciga*rety (0,5g), pričom množstvá nedosahujúce túto hmotnosť sa považujú za zbytkové množstvá drogy (či stopové množstvá drogy), ktoré nie sú predmetom trestnoprávneho postihu.

    http://www.pravnelisty.sk/rozhodnuti...trestnym-cinom
    ivka70 Jednorazova davka mdma je 75-125 mg, takze 2g su pri tej hornej hranici 16 jednorazovych davok.
    misoft Takže sa zoberie priemer - 100mg = 20 jednorázových dávok.
    Takže i tak:
    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...1#paragraf-171 §171 nuž.... aj tri roky môže fasnuť....
    Lebo pri takto definovanom množstve (ak to zadefinujú ako 20 dávok) - už sa asi §135 nebude dať použiť.
      zbaliť

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Díluješ tu "Éčko" - chytia ťa priamo pri "dílovaní" a pýtaš sa či ti hrozí podmienka? Ja dúfam že NIE...... dúfam že ti nedajú IBA podmienku.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Lekar musi mat cisty register trestov.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Hm...takže po poriadku :

    1. Rodičia hovoria (množné číslo)....a mama (jednotné číslo) sa nesmie dozvedieť...
    Nejak to nesedí...ALE to je jedno...mám za to, že sa o obvinení aj tak dozvie.
    ---------------------------
    2. Trest za marihuanu...čítaj celý link
    http://ficek.sk/pravna-poradna/1659-trest-za-marihuanu
    ---------------------------
    3. Na výšku sa môžeš prihlásiť.
    ČI budeš prijatá, tak to je už iná vec.
    No v papieroch (Register trestov) to budeš mať až do smrti...teda ak Ťa právoplatne odsúdia.
    -----------------------------
    Poznámka :
    ...komentárov sa zdržím.
    ivka70 Keby to bola len marihuana a len pre vlastnu potrebu, ale dievca ponukalo extazu .... za dealerstvo drog je rozhodne vyssia sadzba, to, ze sa to dozve mama asi najmensi trest.
    lujza.j Skoda,ze mama ju trapi az teraz....ale to je jej vec....ona vie ...kolko krat ju uz mohli chytit....

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Mama ma psychicke problemy? Preco na nej setris? Ved jej daj tu Extazu a bude vysmiata.
    Kabaka123 29.08.16 12:26 odstránil(a) z Porady

    Polícia má chytila s necelými 2 gramami MDMA, ako ho verbálne ponukam, čo ma teraz čaká?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.