Zavrieť

Porady

Duševné vlastnictvo

Zdravím vás je Prepravný poriadok zverejnený na stranke prepravcu jeho duševné vastnictvo? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    faro1 je offline (nepripojený) faro1

    faro1
    Áno je to duševné vlastníctvo prepravcu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    gerlach Su tam všeobecně prepravne podmienky a odkazy na zákony , teda ked napíšem prep. podmienky podla zákona tak je to plagiatorstvo?
    faro1 Na stránke prepravcu sú uvedené podmienky používania stránky, alebo autorské práva. Tak si ich prečítaj a riaď sa nimi.
    Citácia zo zákonu o cestnej preprave nepodlieha autorskému zákonu.
    gerlach Pozrel som viac stranok v podstate maju popísane to iste ....ale aby som sa vyhol nejakemu konfliktu tak môžem dat že prepravný poriadok je podla spotrebitelskeho zakona SR . .....?? dakujem
      zbaliť

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Autorský zákon 185/2015 Z. z.

    § 5
    Za predmet autorského práva sa nepovažuje
    b)
    text právneho predpisu, úradné rozhodnutie alebo súdne rozhodnutie, technická norma,2) ako aj spolu s nimi vytvorená prípravná dokumentácia a ich preklad, bez ohľadu na to, či spĺňajú podmienky podľa § 3 ods. 1,

    clen je offline (nepripojený) clen

    právnik-reality clen
    som skôr zat to že je to duševné vlastníctvo, aj keď podľa mňa by to mal každý prepravca na háku kebyže to niekto kopíruje a fakt si neviem predstaviť, že by nejaký sudca pri zmysloch priznal nejakú vysokú sumu ako náhradu za použitie "diela"

    Duševné vlastnictvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.