Zavrieť

Porady

Preplatok na ZP - zamestnanec zomrel

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, v elektronickej pobočke mi prišla chyba zo spracovania mesačných výkazov za roky 2011 a 2012. Zamestnanec bol vykázaný v MV bez zníženej sadzby poistného, ale vo VŠZP je evidovaný ako poistenec s nárokom na zníženú sadzbu. Je potrebné zaslať aditívny MV so zníženou sadzbou poistného.
Čo však robiť z preplatkom za zamestnanca ktorý zomrel? Ktorý § upravuje riešenie takýchto preplatkov na poistnom? Je potom potrebné riešiť aj nedoplatok na dani alebo toto sa už neopravuje?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katuška 10 Mohli by ste mi prosím odomknúť tento link?
    http://www.epi.sk/priklad-z-praxe/pr...poisteni-9.htm
    ivka70 Treba sa registrovat.
    Katuška 10 registrácia je bezplatná???
    Katy a R veď tam máš napísané, že je to len pre užívateľov s predplateným prístupom
    Katuška 10 tu je všetko napísané ako bezplatné tak potom neviem http://epi2.epi.sk/Main/Login.aspx
    ty si registrovaná?
    Katy a R ja nie som ani registrovaná - a predplatený prístup už vôbec nie Ale citujem: "Vážený návštevník,
    prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu s predplateným prístupom."
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Všetky nároky z PP, teda aj preplatok na dani, na poistnom zaslať na jeho účet uvedený v personálnych dokladoch.(teda účet uvedený na zaslelanie mzdy)
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    JAJA11 ale ak zomrel a prebehlo dedičské konanie, tak účet už nemusí existovať ......
    Katuška 10 Zamestnanec mal mzdu poukazovanú v hotovosti cez pokladňu. V danom prípade sa nerobia žiadne opravy v mzdovom programe teda mzdový list a podobne? teda ani žiadne zásahy do dane? Čisto urobiť len opravné výkazy v ZP a vrátiť dané preplatky pozostalým manželkám? Lebo hovorili mi názory že sa to rieši dedickým konaním ale neviem aký § to upravuje.
    ivka70 Do vysky 4 nasobku priemernej mzdy vyplacas pozostalym detom a manzelke, az nad tuto vysku to ide do dedicskeho konania.
    Katuška 10 nájdem na to konkrétny § či to je ZP 35 ods1? pretože som počula názor že iba cez dedické konanie sa vracajú takého preplatky, tak som chcela vedieť či sa môžem niečim ohradiť keby niečo =)
      zbaliť

    Preplatok na ZP - zamestnanec zomrel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.