Zavrieť

Porady

Miesto dodania tovaru

Dobrý deň,
obchodník s ojazdenými automobilmi so sídlom na SK kúpi automobil v EU následne ho predá v EU, nie ja SK. Miestom dodania je EU, takže sa do obratu pre povinného platcu nepočíta
Naposledy upravil Iwett : 09.09.16 at 04:16
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    §4

    (7) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku
    Iwett Ďakujem, určenie miesta dodania pri dodani ojazdeného automobilu sa berie tam, kde sa preprava začína? Lebo tovar je vlastne dopravný prostriedok s ktorým sa preprava uskutočňuje. Je to tak správne?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Iwett (Dnes 11:37) Ďakujem, určenie miesta dodania pri dodani ojazdeného automobilu sa berie tam, kde sa preprava začína? Lebo tovar je vlastne dopravný prostriedok s ktorým sa preprava uskutočňuje. Je to tak správne?
    Platí
    § 17
    Miesto nadobudnutia tovaru z iného členského štátu

    (1) Miestom nadobudnutia tovaru z iného členského štátu je miesto, kde sa tovar nachádza v čase skončenia jeho odoslania alebo prepravy k nadobúdateľovi.
    Iwett Ospravedlňujem sa, kde preprava končí. Ja som sa pýtala na to, že tovar sa prepravuje dopravnými prostriedkami. Ale či sa považuje aj dodanie automobilu za dodanie tovaru s prepravou.

    Miesto dodania tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.