Zavrieť

Porady

kontrola počas PN

Pekný deň, dnes u mňa bola kontrola počas PN z sociálnej poisťovne. Som doma od 28-8, vypísaná po operácii zlomeniny kľúčovej kosti. Bola som doma celý deň, väčšinu dňa tu bola aj mamka, napriek tomu sme ani jedna nepočuli zvonček, nikto mi nevolal na mobil, iba papier som našla. Mám vychádzky dvakrát denne po dve hodiny, ale na papieri nie je napísaný ani presný čas kontroly, vôbec neviem kedy tu mohli byť. Mali sme aj návštevu ktorá zvonila, teda zvonček funguje. Ako mám reagovať, odôvodniť prečo "som nebola doma"? Volala som na dané číslo z papiera, ale pani vravela že jej kolegyňa ktorá vykonáva kontroly pracuje iba do druhej (volala som 14:55).
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Dnes je presne 10ty deň Tvojej PN...ak si zamestnaná, za týchto prvých 10 dní PN Ti platí náhradu zamestnávateľ, avšak kontrola má právo prísť...musíš sa preukázať, že v danom čase kontroly si bola doma.....ja si na PN píšem pre istotu i číslo MT, nakoľko podomovým bytovkovým zvončekom neverím......
    Inak prečo si volala 14:55 ???
    Vychâdzky máš predpokladám od 10:00-12:00 a potom 14:00-16:00
    dena7575 vychádzky mám 9-11 a 14-16, volala som keď sme našli papier. t.č. som v nemocnici nadiktovala tiež ale neviem, nepozerala som sa či je aj na PN, nezvykávam byť vypísaná a nevedela som na čo dávať pozor... ako mám dokázať že som bola doma ak som naozaj bola doma? to že som nebola sama asi nestačí...

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Všetko toto, čo si sem napísala povedz aj v SP - musíš ich presvedčiť, že si bola doma a máš svedkov
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad U nás zvonia aj na vedlajšie zvončeky, prednedávnom som otvárala kontrole pre susedu, lebo tiež sa k nej nemohli dozvoniť (bola doma)
    dena7575 my bývame v RD, ale aj k nám často zvonia aj keď hľadajú susedov
    dena7575 ďakujem tak sa ich snažím presvedčiť. štve ma že človek pekne sedí doma na zadku a predsa sa stane. jedine ak som mohla byť v sprche/záchode a mamka už niekedy horšie počuje...
    veronikasad snáď sa ti to podarí, držím prsty ...
    dena7575 ďakujem...
    evuš Nestresuj, i ona musi dokázať, kedy bola u Teba na kontrole...držím päste...
    dena7575 ďakujem
    dena7575 čiže som volala, vraj boli po 11tej teda po vychádzkach, musia poslať papiere môjmu lekárovi, ktorému som volala taktiež, on sa od všetkého dištancuje, vraj musím spísať čestné prehlásenie aj so svedectvom mamy že som bola v danom čase doma...
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.