Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie ZP - dôchodca a konateľ

Viem, ze je tu o RZP vela, ale nenasla som "nas" pripad, tak sa chcem opytat:
Aky typ tlaciva vyplnuju:
1. invalidny dochodca a konatel
2. dochodca (starobny dochodok) a konatel
Neviem kam ich mam zaradit a najlepsie je, ze mi nedali ziadne podklady, len sumu, kolko platili za 8 mesicov ako konatelia. Za dochodcov plati ZP stat, vsak? Aku vysku, odkial to zistim, ked mi oni nechcu (alebo nevedia) poskytnut ziadne ine udaje.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

    GABAZ
    Pripájam sa k prosbe, aj ja mám taký prípad. Vychádza mi, že by to malo byť tlačivo X. Poradí nám niekto.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    GABAZ
    Pripájam sa k prosbe, aj ja mám taký prípad. Vychádza mi, že by to malo byť tlačivo X. Poradí nám niekto.
    Ja neviem, mohlo by to byť aj B, pretože oni vlastne nemali súbeh. Boli len 8 mesiacov SZČO.

    Ale nie je to na 100% tak počkajme ešte na názor niekoho ďalšieho.

    GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

    GABAZ
    Ja mám taký prípad dôchodcov konateľov, ktorí neboli prihlásení v ZP ako konatelia. Za konateľstvo nemali žiadny príjem. Do ZP preddavky neplatili. Idem ich do ZP spätne prihlásiť a odhlásiť. Zároveň doplatia preddavky naraz. Ešte som sa stretla s prípadom konateľov, ktorí sú zároveň aj zamestnanci. V ZP neboli nahlásení ako konatelia. Zo zamestnania im nevznikla povinnosť podať RZ - mali príjmy pod max.vymeriavacím základom. Musí sa za nich podať RZ? Sú za spätné prihlásenie a odhlásenie pokuty ?

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    GABAZ
    Ja mám taký prípad dôchodcov konateľov, ktorí neboli prihlásení v ZP ako konatelia. Za konateľstvo nemali žiadny príjem. Do ZP preddavky neplatili. Idem ich do ZP spätne prihlásiť a odhlásiť. Zároveň doplatia preddavky naraz. Ešte som sa stretla s prípadom konateľov, ktorí sú zároveň aj zamestnanci. V ZP neboli nahlásení ako konatelia. Zo zamestnania im nevznikla povinnosť podať RZ - mali príjmy pod max.vymeriavacím základom. Musí sa za nich podať RZ? Sú za spätné prihlásenie a odhlásenie pokuty ?
    Či sú za spätné prihlásenie a odhlásenie pokuty to neviem, ale myslím, že nie.
    Ale čo sa týka tých konateľov a zároveň zamestnancov, platí pre nich to isté čo pre čístých konateľov. V období 1-8/2005 boli (alebo mali byť) prihlásený v ZP ak SZČO, z toho dôvodu musia robiť RZZP aj keď z titulu zamestnania povinnosť nemajú. Robia tlačivo S s prílohami SA + SB.

    liduska je offline (nepripojený) liduska

    liduska
    musel byť konateľ do 1.9.05 prihlásený ako SZČO ak bol zamestnaný v tej istej firmé kde bol konateľom?Pritom bol ešte dôchodca.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    liduska
    musel byť konateľ do 1.9.05 prihlásený ako SZČO ak bol zamestnaný v tej istej firmé kde bol konateľom?Pritom bol ešte dôchodca.
    Každý konateľ mal byť prihlásený do 31.8.2005 ako SZČO.

    liduska je offline (nepripojený) liduska

    liduska
    tiež som si to myslela, ale moja známa účtovníčka mi tvrdila, že keď bol zamestnaný v tej istej firme, kde bol lkonateľom tak, že nemusel byť

    Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

    Bambi23
    liduska
    tiež som si to myslela, ale moja známa účtovníčka mi tvrdila, že keď bol zamestnaný v tej istej firme, kde bol lkonateľom tak, že nemusel byť
    Myslim, ze ti tvoja uctovnicka poradila zle. Ja som konatelka vo firme a aj zamestnanec, na poistovni som sa musela hlasit.

    michaela25 je offline (nepripojený) michaela25

    michaela25
    Študent VŠ do 31.8.2005 a zároveň konateľ, od 1.9.2005 dobrovoľne nezamestnaný nemá žiaden príjem a nezaplatil žiadne poistné bude podávať X ? Zároveň má doplatiť poistné za obdobie 1-8/2005 ako szčo, alebo platí zaňho štát ako za študenta?

    Ročné zúčtovanie ZP - dôchodca a konateľ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.