Zavrieť

Porady

Povinnosť registrácie v inom členskom štáte

Dobrý deň, povinnosť registrácie v inom členskom štáte sa netýka tovaru iba služieb?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Povinnú registráciu DPH v SR rieši zákon 222/2004 Zb (DPH). Kto, kedy, ako sa má registrovať v inom ČŠ musíš riešiť podľa právnych predpisov príslušného ČŠ.
    (Zjednodušene: platí, že na DPH sa musí v každom ČŠ registrovať "podnikateľ" ktorý dodáva resp. prijíma služby z/do iného ČŠ. Registrovať sa má ešte pred prijatím resp. poskytnutím služby). Ak Ty dodávaš tovar do iného ČŠ a nie si platcom DPH, potom sa ťa týka povinnosť registrácie ak presiahneš limit stanovený v tom-ktorom štáte.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Iwett Ďakujem za vysvetlenie. A platcovia limity sledovať nemusia akj keď predávajú tovar neplatcom ?
    Iwett A tie limity by som našla niekde?
    Iwett Limity štátov, ktoré som potrebovala som našla. Sú to limity vo vzťahu k nadobudnutiu tovaru, a keď predá tovar neplatca do iného štátu EU musí sa registrovať už pred dodaním ?
    KloferHladny Asi sa bavíme o zásielkovom predahi, v každom štáte majú obdobu nášho § 14 (povinnosť registrácie pri presiahnutí obratu 35000 EUR. Ak nedosiahneš obrat, registrovať sa nemusíš.
    Iwett myslím registráciu keď neplatca DPH predáva ojazdené vozidlá do EU
    Iwett Dobrý deň, tak som práve dotelefonovala so synom, ktorý mi to zisťoval v Rakúsku. A bolo mu vysvetlené, že keď by predal v AT už len jedno auto, musí sa registrovať na DU AT. A keď nakupuje, to ich nezaujíma, nieje tam žiaden limit. Prosím, môže mi to niekto potvrdiť alebo vyvrátiť? Podľa mňa pri dovoze by sa mal registrovať pri limite 11000,-€.
      zbaliť

    Povinnosť registrácie v inom členskom štáte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.