Zavrieť

Porady

Smotanová torta trochu inak

Pamätáte sa ešte na smotanové torty?
V sobotu som trocha experimentovala a vytvorila som si nový recept, trocha slávnostnejšiu smotanovú tortu:
Cesto: 5 vajec, 150g cukru, 150g polohrubej múky, 1 kypriaci prášok do pečiva. 5 bielkov vyšľaháme so štipkou soli na penu, pridáme cukor, vyšľaháme a nakoniec pridáme žĺtky a múku pomiešanú s kyp. práškom. Vylejeme na peč. papier, upečieme. Ešte horúce dáme na vlhkú utierku, zavinieme na roládu. Keď trochu vychladne, potrieme jahodovým džemom. Pokrájame na 7 rovnakých dielov.
Krém: Uvaríme si 1 puding Zlatý klas v 1/2 l mlieka so 14dkg cukru a 1 vanilkovým cukrom. 2 polievkové lyžice želatíny dáme do trocha vody, necháme nabobtať(ako sa to píše spisovne?), potom pridáme cca 1 dl vody, zahrejeme na bod varu, odstavíme. Keď trocha vychladne, pridáme do pudingu a zamiešame tam 1 smotanu RAJO 400ml a 1 smotanu 180ml. Na dno tortovej formy nalejeme asi 1/3 hmoty, poukladáme pokrájanú roládu (musí byť na ležato ako slimáčiky), dolejeme zvyšok smotanovej hmoty.
Šup do chladničky aspoň na 2 hodiny. Na vrch torty poukladáme ovocie( ja som dávala jahody a maliny), polejeme tortovým želé(zarobíme vo vode alebo v ovocnej šťave- ja som dala do šťavy z višňového kompótu) a do druhého dňa schováme do chladničky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Smotanová torta trochu inak

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.