Zavrieť

Porady

Zaúčanie zamestnanec - bez nároku na mzdu

Známa sa chodí zaúčať je tam 10 hodín denne. Nemá uzavretú žiadnu dohodu ešte a šéf jej povedal, že platiť jej bude až keď bude mať uzavretú dohodu. Chodí tam každý deň 10 hodín je tam. Nemá nárok na žiadnu mzdu?
3 komentárov     zbaliť
kopretinka chodí sa zaúčať? 10 hodín denne??? to je aké zamestnanie? mozgový chirurg?? ten "šéf" je teda riadna kur**! bude ju zaúčať dokedy?? peniaze nech nečaká.Ani nemal v pláne jej niekedy niečo zaplatiť,by som ho hneď nabonzovala!!
arizona zas dalsi spekulant a podvodnik, co vyuziva ludi,aby mu chodili robit zadarmo.Co bud nepozna,alebo skor myslim porusuje vedome zakony! Zamestnat sa u takeho spekulanta je vzdy riziko. Radsej odchod a oznamenie na inspektorat prace!
Dav Áno, ďalší z kreatívnych nápadov pánov "podnikateľov". Je to čierna práca a s najvyššou pravdepodobnosťou bude mať zamestnanec dohodu na 4 hodiny minimálky, pričom robiť bude 8 a viac hodín, a ešte možno mu strhne z 1. výplaty za zaúčanie....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Známa pracuje na čierno, hrozí jej i šéfovi pokuta !!! Mala by mať uzavretú buď dohodu alebo PP so skúšobnou dobou, za vykonanú prácu jej patrí odmena....
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    timejka200 aj ja si my myslím...
    timejka200 je na to nejaký zákon alebo paragraf lebo šéf si myslí že on môže všetko.
    evuš ..od takého "šéfa" radšej ruky preč !
    timejka200 asi tak...som jej vravela....že on jej slubil ze jej zaplati alebo iba ustne..ha to je platne akurat tak velke...h....
    kopretinka áno,je na to zákon.volá sa ZáKONNÍK PRÁCE !!!
    Katy a R zákonník práce rieši pracovnoprávne vzťahy - tu takýto vzťah nie je!
    kopretinka http://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-82
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Predtým, ako začne pracovať( aj zaúčať sa, musím mať podpísanú dohodu ale PZ. Šéf týmto porušuje ZP. Je to nelegálne zamestnávanie s postihom oboch strán.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    http://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-82

    - ešte doplním - pozri, že akú pokutu aj ona môže zaplatiť ....
    Naposledy upravil Katy a R : 08.09.16 at 06:36

    zlatka.b je offline (nepripojený) zlatka.b

    zlatka.b
    niečo podobné zažil syn, uchádzal sa o prácu v logistickom centre ako skladník, na každý deň v týždni si pozvali dvoch - troch uchádzačov na skúšku. Pracovali 6 hodín, naložili dva- tri kamiony, poďakovali im a nikoho nezamestnali. Takto ušetria prácu a mzdu dvoch zamestnancov, neustále inzerujú voľné pracovné miesta a pri dnešnej situácii noví záujemci o prácu sa vždy nájdu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R by ma zaujímalo (mimo témy) či aj dáke skutočné kontroly sa robia ??? (či len, ak niekto bonzne?)
    expeeert Nuž, chcel by som vedieť, ako by to vysvetľovali napr. v príp. úrazu, ak by sa niekomu niečo stalo (čo v prípade skladníkov nie je problém...). Práca načierno, bez základného školenia, celkom risk pre zodpovedného...
    Katy a R no tak to potom bude určite úraz, ktorý sa stal doma ...
      zbaliť

    Zaúčanie zamestnanec - bez nároku na mzdu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.