Zavrieť

Porady

Je to Haworthia limifolia? Je vhodný uzavretý kvetináč so štrkom?

Ahoj,
myslíte, že je tento sukulent na obrázku Haworthia limifolia?
A ešte sa chcem spýtať, musí byť zasadená v kochlíku s dierkami, alebo stačí, keď sú v uzavretom kochlíku asi do 1 štvrtiny kamene a štrk?
Ešte mám Kalanchoe daigremontiana a tá tiež je v uzavretom kvetináči s kameňmi na spodu. Je to tak OK? Stačí to?
186078.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    1, ano
    2, ano
    Sukulenty polievas velmi malo,alebo orosujes.Takze nepotrebuju crepnik s dierkami,lebo sa nepredpoklada, ze by v nom stala voda

    Nepises, v com ho mas zasadeny. Ale samotny strk a kamienky nestacia. Tie su skor na okrasu. Treba zasadit do kaktusovej zeminy a kamienky dat na dno a na vrch.
    Nezabudni v sezone obcas prihnojit

    3, kalanchoe je tiez sukulent, takze nevadi
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ailise Ďakujem moc! Je zasadená v kaktusovej zemine, kamene sú len naspodu a trocha na vrchu na okrasu. A ešte mám sukulent Sansevieria cylindrika momentálne je ešte v dierkovanom črepníku z obchodu. Myslíš, že keď ju budem presádzať,tak môžem tiež do uzavretého so štrkom naspodu? A k tej kalanchoe mi povedala predavačka (ale nemám ju od nej, len som jej ju ukázala), že stačí obyčajná zemina, nie kaktusová. Myslíš, že má pravdu? Tú kalanchoe nemám z kvetinárstva (v kvetinárstvach sa nedá zohnať), zaobstarala som si ju sama a momentálne je v bežnej zemine.
    arizona Vsetky sukulenty mozes sadit rovnako,maju rovnake podmienky na pestovanie.Kalanchoe nepotrebuje vyslovene kaktusovu zeminu,ale ona,ako aj kazdy sukulent ma rada piescitu,lahsiu podu, takze kaktusova jej iba prospeje.
    arizona Moja cerstva skusenost: Mam 3ks kalanchoe,dve su celkom pekne,jedna bola stale spatna,akoby oprsana,stale opadali listy. tak som ju zaciatkom leta vybrala z crepnika a vyhodila do plastoveho kompostera. Po 2.tyzdnoch som prisla domov,otvorim komposter a rastlinka uplne opeknela. Tak som ju vybrala,hodila len tak do kybla a nechala v zahrade. Je v tieni vacsinu dna,nikto ju nepolieva.Viac som s ju nevsimala. Ale ta kalanchoe je teraz tak krasna,az to nechapem. Krasna,husta koruna,listocky zdrave,pevne. Este ju tam necham do konca mesiaca a potom ju asi opat zasadim do kvetinaca...
    Ailise Ďakujem, veľmi si mi pomohla, keďže ja sa moc v pestovaní nevyznám. Prvé dve Kalanchoe maličké mi uhynuli, ani neviem prečo. Prvej zmizli korene (asi sa vysušili alebo čo) - mala som vtedy zložité obdobie, dlhšie som ich nepoliala, tak asi preto a tú druhú som na jeden deň dala na priame slnko a žiaľ okamžite zožltla, zvädla a uhynula. Táto čo mám teraz je o niečo väčšia, silnejšia, tak snáď ju už pri tej svojej nešikovnosti nezahubím tiež.
      zbaliť

    Je to Haworthia limifolia? Je vhodný uzavretý kvetináč so štrkom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.