Zavrieť

Porady

Čo je s mojou bojovnicou?

Pred pár dňami som si kúpila bojovnicu. (Mám ju už tretí deň.) Keď som ju prvýkrát dala do môjho akvária, tak si tam pekne plávala a zožrala to, čo som jej dala. Ale na druhý deň už nechcela žrať a akosi stratila farbu. Tiež pláva pomaly a často stojí na jednom mieste. Väčšinou pláva pri hladine a sem-tam zíde aj ku dnu. Myslíte, že je to zmenou prostredia?
6 komentárov     zbaliť
misoft Ako často ju kŕmiš. Dúfam, že nie pravidelná strava 3x denne.
Stačí 1x za 3-4 dni, inak sa voda zanesie nespotrebovaným krmivom, voda sa môže potom zakaľovať - bojovnice tot potom nemajú rady - pokiaľ pláva pri hladine - vo vode je málo kyslíka.
Máš prevzdušňovací strojček? Máš vodný filter?
Kaala Povedali mi kŕmiť ju 2x denne. Vodu jej mením každé dva dni. V obchode mi povedali, že jej netreba filter ani strojček, takže tam nemám nič. Ale dnes sa už trochu viac hýbe a vyskočila mi z akvarka. Pláva už všade, ale správa sa ako šibnutá.
misoft Bojovnica vie vyskočiť - preto odporúčajú mať krycie sklo na akvárku. Krmenie - 2x denne je veľa! Bojovnica to síce zožerie, ale bude sa prežierať a stĺstne. Skôr jej dávaj 1x za dva dni.
Mimochodom http://lmgtfy.com/?q=bojovnica+pestr%C3%A1 a študuj na fórach, odborných weboch....
Kaala Ďakujem za pomoc, ale už mi umrela.
misoft Škoda. Ak budeš chcieť novú, skôr si preštudujte o nich niečo, na fórach.
afrikánka ...odpočinutie večné......end
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Dala si príliš veľa sava do vody. Naštuduj si ako chovať ryby, potom chovaj.

    Čo je s mojou bojovnicou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.