Zavrieť

Porady

Windows a faktura

cafte
Kupil som nové PC (Lenov.)kde pri predaji predajca uviedol že pocitac ma nainstalovaný win 7 . Ale na fakture tato polozka nie je vobec uvedená ako budem moct napr o 3 roky dokázat ze som win 7 zakupil . podotazka > nemam od win ani ziaden iný doklad ako nálepka na Pc; brozurka kde je serial cislo ked som telefonoval predajcovi tak mi povedali ze tieti doklady k win sa už neposkytuju že win je viazaný na zakladovu dosku PC čiže Harware.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    korzoo je offline (nepripojený) korzoo

    korzoo
    Pred nedávnom som riešil podobnú vec. V počítači som mal predinštalovaný win7. Vykonal som upgrade na win 10 v čase, keď bolo zadarmo a potreboval som vykonať čistú inštaláciu win 10. Na zákazníckej linke MS overili pôvodnú licenciu bez problémov, po nadiktovaní licenčného kľúča ma už oslovili priezviskom, a poslali mi ďalšie info na email, ktorý som im neposkytol NTB bol zakúpený v e-shope, žiadny win nebol súčasťou faktúry, OEM inštalácia sa viaže na výrobné/sériové číslo.

    Problém je vtedy, ak podľa serialu sa jedná o variantu bez OS, a je tam doinštalovaný nelegálny windows

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ bol NB kupovaná s OS (Win7) tento OS je tzv. OEM verzia - viazaná na konkrétny NB - takže sa tam neuvádza osobitne, že sa kupuje i OS. Predajca má pravdu. Pokiaľ by si sa pozrel na doklady k počítaču /NB, mižno by sis i všimol tri písmenká OEM.
    Takže aj keby si upgradoval na Win10 - centrála M$ má zaevidovaný tvoj W7-->upgr.W10.

    Čo je to OEM - https://cs.wikipedia.org/wiki/OEM_produkce - odsek OEM licence - tam to máš po lopate.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dasl Ok rozumiem OEM verzia.>>> Ale ja na fakture ani nikde inde nemam uvedene ze na PC je a bolo nainstalovyné dané software alebo ze som sa stal majitelom PC z nainstalovaným OEM sftikom . Jednoducho na fakture je iba názov PC (železo) a cena žiadna zmienka o licencii OEM .
    misoft Je na PC štítok s Product Key od OS? Tak je to súčasť počítača. Ak si kupoval PC s OS - nemusia uvádzať na faktúre, že je tam Windows, pretože patrí k počítaču.
    dasl čítal si podnet tam píšem že ani na PC nie je nálepka >>> o windowse nie je nikde ani slovíčko.ani na fakture ani na žiadnom inom oficialnom dokumentea k počítaču to je ten problem podla mna .Ako sa ja v buducnosti veim preukazat že som majitelom software ktorý je v PC. resp. že som za to zaplatil.
    misoft Veď predajca to uviedol, má o zaplatení doklad (kópiu), tam je uvedený výrobok. Keď sa spätne pôjde, tak sa vyjaví, že to bol NB s OS. A ešte ak ti ho tam aktivovali, tak je OS legálny a basta. Je tvoj. Ak je ešte registrovaný M$ kontom - tak to máš dupľovane.
    Neviem, čo furt riešiš. Máš doklad o kúpe NB? Máš! Predajca je legálny? Je! Predával a predáva NB s OS? Predáva! Tak to už nerieš, lebo ti z toho preskočí.
    Ja mám NB z obchodu a mám k nemu LEN pokladničný doklad s uvedením druhu výrobku - a neriešim nejaký OS, ktorý tam bol predinštalovaný. Bol v cene.
    Teraz sa vo väčšine predávajú NB s preinštalovaným OS OEM! Ak sa predáva bez OS - predajcovia to uvedú.
    A k nálepke - pokiaľ nie je na spodku NB - môže byť v šachte pre akumulátor. Tam sa málo kto pozerá.

    Neviem, čo máš za stroj, ale pozri sa tu: ako príklad http://www.manualslib.com/manual/499...0.html?page=27
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.