Zavrieť

Porady

Transferové oceňovanie - zdroj porovnateľných dát

Kolegovia, na základe čoho porovnávate nezávislosť cien v TO ? Konkurenčné firmy svoje ceny nezverejňujú, prepočty nám nespravia, pretože by si prezradili svoje ceny. Na štatistickom úrade som nič relevantné nenašiel. Ako mám porovnať nezávislosť ceny keď nemám prístup k cenám v iných podnikoch??
Aké databázy ste na to využívali? Máte nejaké tipy na webstránky / programy ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    .. databáza Amadeus ... má ju zakúpenú aj naša finančná správa ... vyučuje sa o nej aj na vysokej škole ... len aj k jej porovnateľným údajom sa rôznia názory ...
    Naposledy upravil promont maja : 16.09.16 at 10:40

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Za vypracovanie transferovej dokumentácie sa platia ťažké peniaze, preto nenájdeš nič na nete.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tunco Vypracovať dokumentáciu nie je až taký problém. Jedinou prekážkou je databáza - či už komparovateľných údajov alebo priemernych marží za jednotlivé odvetvia a pod.
    Soňa K A zrejme aj za to chcú firmy, ktoré ju robia profesionálne, zaplatiť.
    Tunco Je to v tom prípade až tyranie drobných podnikateľov. Zoberte si, že za pár obchodných transakcií musia zaplatiť 1000 € len za to, že to niekto spíše a povie že to bolo za obvyklé ceny. Musí predsa existovať verejne dostupná databáza .
    Soňa K Celá transferová dokumentácia je chorý nápad.
    JankaO Prosím, ak ten, čo ohodnotil Soninu odpoveď ako neužitočnú, nech sem dá relevantnú informáciu o prístupných databázach.Ďakujem.
    Tunco Podľa teba priniesla táto odpoveď niekomu riešenie na túto tému ?
    Soňa K Podľa mňa tie mínusky a plusky, pri ktorých nie je vidieť, kto ich dal, je prejav nespokojnej dušičky. Keď sa Ti odpoveď páči, tak to napíš rovno za seba a keď nie, tak si ju nevšímaj a čakaj na lepšiu.
    JankaO Jasne, že mi Sonina odpoveď priniesla riešenie... a to zbytočne nestrácať čas hľadaním na internete... iba ak tak toho, u koho takúto info získam.
    Tunco to nie je relevantná odpoveď
      zbaliť

    Transferové oceňovanie - zdroj porovnateľných dát

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.