Zavrieť

Porady

Dovoz vitamínov z zahraničia?

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť ako je to s dovozom vitamínov zo zahraničia? Jedna sa mi o dovoz a predaj vitamínov ktoré sú už na sk trhu a zncaky ktoré sa tu už predavaju...
Tak že ak som pochopil správne ak je vitamín má už zastúpenie na sk trhu vtedy potrebujem k vitamínu ku krabicke preklad daného vitamínoveho receptu ..alebo čo potrebujete ujem??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Preklad potrebujes vzdy, nemozes totiz predat na SK tovar bez slovenskeho popisu. Snad tam nenapises, ze informacie v SK hladajte na rovnakom vyrobku u konkurencie.
    Ak uz ma vitamin na SK trhu zastupenie, najskor zisiti, ci neexistuje vyhradny dovozca.
    seky Slovo výhradný dovozca od vstupu sk do eu neexistuje..V preklade som to mal jasné, ale čo sa týka povolenia alebo podobne...ovocia na sk už existuje, ale ak by som mal ten istý produkt o 13 e lacnejší po premýšľate odial odoberat

    faro1 je offline (nepripojený) faro1

    faro1
    Výživové doplnky sú potraviny na doplnenie prirodzenej stravy. Sú koncentrovanými zdrojmi živín. Nie sú liekmi, neslúžia na liečbu a preto je v ich prípade zavádzajúce a klamlivé a zároveň preto zakázané uvádzať akékoľvek informácie o prevencii, liečbe a hojení. Výživové doplnky nesmú obsahovať zložky v množstvách ako sú v liekoch, nesmú obsahovať omamné, psychotropné látky a akékoľvek iné zložky, ktoré nie sú bezpečné, resp. v množstvách, ktoré nie sú dokázateľne bezpečné. Pokiaľ obsahujú tzv. nové zložky, tieto musia byť v súlade s nariadením (EC) 258/97.


    Každý, kto umiestňuje výživový doplnok na trh je v plnej miere zodpovedný za jeho zdravotnú bezpečnosť a súlad s príslušnou legislatívou EU a SR. To znamená, že uvedený výživový doplnok musí spĺňať okrem všeobecných požiadaviek potravinovej legislatívy (zákon č. 152/1995 Z. z. o potravinách v platnom znení, nariadenie (ES) č. 178/2002 Európskeho parlamentu a Rady, ktorým sa ustanovujú všeobecné zásady a požiadavky potravinového práva, zriaďuje Európsky úrad pre bezpečnosť potravín a stanovujú postupy v záležitostiach bezpečnosti potravín, legislatíva týkajúca sa najmä prídavných látok do potravín, extrakčných rozpúšťadiel, aróm, enzýmov, kontaminantov, rezíduí pesticídov, obalových materiálov, všeobecného označovania a osobitne označovania alergénov, všeobecnej hygieny, mikrobiologických kritérií a osobitných prísad do potravín a iné právne predpisy na tomto úseku) aj požiadavky výnosu Ministerstva pôdohospodárstva Slovenskej republiky a Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky č. 16826/2007- OL, ktorým sa vydáva siedma hlava druhej časti Potravinového kódexu Slovenskej republiky upravujúca potraviny na osobitné výživové účely a výživové doplnky v platnom znení (ďalej len „výnos č. 16826/2007 – OL“) a nariadenia Komisie (ES) č. 1170/2009, ktorým sa mení a dopĺňa smernica EP a Rady 2002/46/ES a nariadenie EP a Rady (ES) č. 1925/2006, pokiaľ ide o zoznamy vitamínov a minerálnych látok a ich foriem, ktoré možno pridávať do potravín vrátane výživových doplnkov v platnom znení. V prípade použitia výživových a zdravotných tvrdení v označení, propagácii a reklame uvedeného výživového doplnku ste povinní dodržiavať požiadavky nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach v označení potravín v platnom znení. Zároveň Vás upozorňujeme na rešpektovanie § 17 ods. 2 výnosu č. 16826/2007 – OL, v ktorom je uvedené: „Označovanie, prezentácia a reklama nesmie prisudzovať výživovým doplnkom schopnosť prevencie, liečby ľudských chorôb alebo odvolávať sa na také schopnosti.“


    Dňa 1. januára 2016 nadobúda účinnosť novela zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len zákon 355/2007 Z.z.), podľa ktorej sa nahrádza doterajšia posudzovacia činnosť výživových doplnkov, ktorá je momentálne podmienená rozhodnutím Úradu verejného zdravotníctva SR podľa § 13 zákona č. 355/2007 Z. z. oznamovacou povinnosťou žiadateľa bez vydania rozhodnutia ÚVZ SR. Do zákona č. 355/2007 Z. z. sa tiež doplnila povinnosť fyzickej osoby - podnikateľa alebo právnickej osoby predkladať ÚVZ SR oznámenie o zložení a označovaní výživových doplnkov alebo nových potravín na umiestnenie na trh najneskôr v deň jeho umiestnenia na trh, ako aj skutková podstata správneho deliktu za nerešpektovanie tejto povinnosti.
    http://www.uvzsr.sk/index.php?option...nky&Itemid=130
    seky ale v skratke,ak produkt je uz na Sk, nemam ziadnu povinost voci Uradu verejneho zdravotnictva...a mozem kludne predavat?
    kopretinka NIE! ČO SI TO NEČÍTAL?!Je jedno,že produkt už je na Slov.Ty musíš dodržať všetko,čo sa vyžaduje! Aj keby to dovážalo 100ľudí,ty musíš mať všetky povolenia,akoby si bol jediný.Ak ti príde kontrola,nemôžeš im povedať,že všetky skúšky a povolenia atď si choďte vypýtať do firmy XY.

    Dovoz vitamínov z zahraničia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.