Zavrieť

Porady

zahraničná úhrada

Chcela by som Vás poprosiť o radu:
môj šéf má dve firmy jednu ako FO jednu s.r.o, posielali sme zahraničnému zákazníkovi tovar v jednom kamione od obidvoch firiem samozrejme s dvomi faktúrami, lenže on obidve uhradil s.r.očke, čo mám teraz urobiť?
Za každú radu vďaka!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ivička
    Chcela by som Vás poprosiť o radu:
    môj šéf má dve firmy jednu ako FO jednu s.r.o, posielali sme zahraničnému zákazníkovi tovar v jednom kamione od obidvoch firiem samozrejme s dvomi faktúrami, lenže on obidve uhradil s.r.očke, čo mám teraz urobiť?
    Za každú radu vďaka!!!!
    Jednu úhradu od odberateľa, poukázať na účet FO 311/221.
    Naposledy upravil Tweety : 28.06.06 at 07:36 Dôvod: doplnenie

    ivička je offline (nepripojený) ivička

    ivička
    asi nerozumiem, ako zaúčtujem na výpise z banky cudziu sumu, a potom keď to prevediem z účtu s.r.o na účet FO ten prevod?
    Asi to mám z tejto strašnej horúčavy!

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ivička
    Chcela by som Vás poprosiť o radu:
    môj šéf má dve firmy jednu ako FO jednu s.r.o, posielali sme zahraničnému zákazníkovi tovar v jednom kamione od obidvoch firiem samozrejme s dvomi faktúrami, lenže on obidve uhradil s.r.očke, čo mám teraz urobiť?
    Za každú radu vďaka!!!!
    Ak úhradili obidve fa, a len jedna úhrada aj fa je Vaša, tak máte dve úhrady, ktoré Vám nepatria. Jednu úhradu( ktorá patrí FO) vrátiť FO.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Citácie z postupov účtovania pre podnikateľov:

    Účtová trieda 3 – Zúčtovacie vzťahy
    § 48
    (1) V účtovej triede 3 sa účtujú
    a) dlhodobé pohľadávky a krátkodobé pohľadávky z obchodných vzťahov, napríklad voči odberateľom; poskytnuté preddavky dodávateľom účtované v účtovej skupine 31- Pohľadávky okrem preddavkov na dlhodobý majetok;
    § 49
    Účtovanie pohľadávok
    (1) Na účte 311 – Odberatelia sa účtuje pohľadávka voči odberateľovi pri splnení dodávky voči odberateľovi. Na tomto účte sa neúčtujú zmenkové pohľadávky.

    Z uvedeného vyplýva, čo je predmetom účtovania na účte 311 a preto nedoporučujem riešenie, ktoré uvádza Tweety:
    Tweety
    Jednu úhradu poukázať na účet FO 311/221.
    Prijatím nesprávnej úhrady na účet Vám vznikne záväzok platbu vrátiť a nie úhrada za Vašu dodávku. A preto ani vrátenie platby by nebolo správne účtovať ako "vznik" pohľadávky.

    Doporučenie:
    221/379 príjem nesprávnej úhrady
    379/221,211 vrátenie úhrady
    Účtovné prípady zabezpečiť korešpondenciou, aby bolo zrejmé o čo sa jedná.

    Letavska je offline (nepripojený) Letavska

    Letavska
    Mne sa stal opacny pripad. Poslala som zamestnancovi na mzde na ucet viac ako mal. Nechceli by sme to riesit preddavkom na mzde. Bude to v tomto pripade pohl. voci zamestnancovi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.