Zavrieť

Porady

doplatok do mzdy

prosím vás ako zaúčtovať doplatok do mzdy , ktorý sa vyplácal z účtu ale nie je zarátaný do miezd, bolo mi len povedané, že to bol doplatok do mzdy, ???
a taktiež z účtu išiel príspevok na ubytovanie zamestnanca môžem zaúčtovať 518?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Doplatok do mzdy musí byť zarátaný do miezd. Doplň, aký je to príspevok na ubytovanie.
    yvica mám to dorátať aj do hrubej mzdy na 521 asi? a potom úhrada?
    príspevok na ubytovanie im vypláca zamestnávateľ ako cezpoľným ja to účtujem zatiaľ na 518 a v daňovom dávam ako pripočitateľnú položku??? Ale teraz prvýkrát mi vyplatili z účtu a viem, že z účtu sa nákladové účty neúčtujú...neviem či to takto robím dobre?
    Tweety Najprv musíš zaúčtovať predpis miezd, odvodov, dane a potom úhradu mzdy, odvodov, dane.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Doplatok do mzdy treba zaratat do mzdy a odviest odvody a dan.
    Ak nieco zamestnavatel vyplatil z uctu a hovori, ze je to doplatok, treba to zauctovat ako zalohu na mzdu a v dalsej mzde zuctovat.
    Teda kte jcistej mzde dat zamestnavatelovi podpisat odmeny v hrubom, ktore pridas k mzde, aby po zuctovani nasledujuci mesiac nedostali menej ako by dostali bez toho doplatku.

    Dovod, preco plati zamestnavatel ubytovanie zamestnancovi, urcuje, ako sa ten prispevok zauctuje.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.