Zavrieť

Porady

Ukončenie RP-nenastúpenie do práce

Zamestnankyni sme poskytli RP do 3 rokov veku dieťaťa, t.j. do 17.6.2006. V prípade, že ide o dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa je zamestnávateľ v zmysle § 166 ods.2 ZP povinný poskytnúť z-covi RP až do šiestich rokov veku dieťaťa. Podotýkam, že ide o zdravé dieťa.
Zamestnankyňa sa do dnešného dňa do práce nenastúpila a ani ináč sa s nami nekontaktovala.
Mám dve otázky:
- Ako máme postupovať ďalej ?
- Čo so SP a ZP?
Za odpovede ďakujem a prajem pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Katka29
    Zamestnankyni sme poskytli RP do 3 rokov veku dieťaťa, t.j. do 17.6.2006. V prípade, že ide o dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa je zamestnávateľ v zmysle § 166 ods.2 ZP povinný poskytnúť z-covi RP až do šiestich rokov veku dieťaťa. Podotýkam, že ide o zdravé dieťa.
    Zamestnankyňa sa do dnešného dňa do práce nenastúpila a ani ináč sa s nami nekontaktovala.
    Mám dve otázky:
    - Ako máme postupovať ďalej ?
    - Čo so SP a ZP?
    Za odpovede ďakujem a prajem pekný deň.
    Najprv by som sa skontaktovala s uvedenou pracovníčkou. Možno nastúpila ihneď na PN, alebo .... Z toho kontaktu bedete vedieť podstatu, prečo nenastúpila, a potom podniknete kroky.

    Katka29 je offline (nepripojený) Katka29

    Katka29
    Tak som ju pred chvíľou osobne navštívila. Vlastne som len chcela. Jej susedia (býva v bytovke) mi povedali, že asi pred dvoma mesiacmi sa odsťahovala. Nikto mi však nevedel povedať jej novú adresu.
    Čo ďalej?

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Katka29
    Tak som ju pred chvíľou osobne navštívila. Vlastne som len chcela. Jej susedia (býva v bytovke) mi povedali, že asi pred dvoma mesiacmi sa odsťahovala. Nikto mi však nevedel povedať jej novú adresu.
    Čo ďalej?
    Dosť nezodpovedné od tej zamestnankyne. Ak nechce u Vás ďalej pracovať, treba ukončiť pracovný pomer, najlepšie by bolo dohodou. Viete sa s ňou nejako skontaktovať?

    Katka29 je offline (nepripojený) Katka29

    Katka29
    Nevieme. Telef.číslo, ktoré sme mali je zrušené a na adrese, ktorú máme v jej materiáloch uvedenú už podľa vyjadrenia susedov asi 2 mesiace nebýva.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Katka29
    Nevieme. Telef.číslo, ktoré sme mali je zrušené a na adrese, ktorú máme v jej materiáloch uvedenú už podľa vyjadrenia susedov asi 2 mesiace nebýva.
    Pozri si § 166 odst. 2 ZP:

    "(2) Na prehĺbenie starostlivosti o dieťa je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do troch rokov veku dieťaťa. Ak ide o dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa vyžadujúci osobitnú starostlivosť, je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do šiestich rokov veku dieťaťa. Táto dovolenka sa poskytuje v rozsahu, o aký rodič žiada, spravidla však vždy najmenej na jeden mesiac."

    Ak o rodičovskú dovolenku požiadala, mala uviesť dokedy ju chce. Ak o ňu nepožiadala, tak v podstate mala nastúpiť do práce a bral by som to ako prušenie prac. disciplíny a napísal by som doporučený list s napomenutím a následne aj možno výpoveď.

    Katka29 je offline (nepripojený) Katka29

    Katka29
    O RP požiadala do troch rokov veku dieťaťa, t.j. do 17.6.2006.
    Aj ja som uvažovala, že jej napíšem list - porušenie pracovnej disciplíny - okamžité skončenie PP. Preto som ju osobne chcela navštíviť, aby som zistila jej dôvod nenastúpenia do práce po ukončení RP. Na nám známej adrese už nebýva a tak neviem, kde mám poslať list. Dnes ešte skúsim zavolať na obecný úrad v mieste jej bydliska - možná mi budú vedieť povedať jej novú adresu. Ak nie ..... neviem čo ďalej.
    Krásny deň

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    Katka29
    O RP požiadala do troch rokov veku dieťaťa, t.j. do 17.6.2006.
    Aj ja som uvažovala, že jej napíšem list - porušenie pracovnej disciplíny - okamžité skončenie PP. Preto som ju osobne chcela navštíviť, aby som zistila jej dôvod nenastúpenia do práce po ukončení RP. Na nám známej adrese už nebýva a tak neviem, kde mám poslať list. Dnes ešte skúsim zavolať na obecný úrad v mieste jej bydliska - možná mi budú vedieť povedať jej novú adresu. Ak nie ..... neviem čo ďalej.
    Krásny deň
    Čo sa týka doručovania, tak jej to doručte na poslednú známu adresu. V zmysle § 38 ods. 4 ZP sa to bude považovať za doručené, aj keď tam už nebýva. Povinnosť zamestnávateľa dručiť písomnosť je splnená...ak doručenie písomnosti bolo zmarené konaním alebo opomenutím zamestnanca. V tomto prípade zamestnanec zmaril doručenie písomnosti tým, že neoznámil svoju novú adresu.

    dana

    Ukončenie RP-nenastúpenie do práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.