Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru zo zahraničia s manželovým menom na faktúrach

Vybavila som si uloženie tovaru u manžela v práci v zahraničí s tým, že si pre neho budem chodiť mojím firemným autom. Tovar objednávam od súkromníkov najčastejšie z ebay (takže nejak fakturačná adresa a adresa dodania tam nie je) ja v zahraničí nebývam takže meno na papieroch z ebay je manželove. Môžem si to teda takto dávať normálne do nákladov alebo mám tam dať moje meno ale s domácou adresou? Ale v tom prípade si asi nebudem vedieť vydokladovať cestu. Alebo to stačí len prípadnej kontrole vysvetliť.
Moje účtovné doklady boli doteraz vystavované na moje meno a adresu ale po novom keďže to chcem zmeniť tak hľadám, že ako. Na ebay som si zmenila kontaktnú adresu a adresu doručenia ale nikde mi tento rozdiel nevypisuje a všade mám len adresu doručenia čo je zahraničná bez môjho mena.
Naposledy upravil seraffa : 27.09.16 at 07:43
4 komentárov     zbaliť
ivka70 A preco si nevybavis inu fakturacnu adresu a inu adresu dorucenia? To kazdy e-shop ponuka.
seraffa pretože nakupujem na ebay- to nieje eshop nedá sa to zmeniť je tam len jedna adresa a to je adresa dodania nič viac.
ivka70 A dorucenie na SK nie je mozne?
seraffa ku manželovi chodím tak či tak raz za mesiac, takže takto na tom aspoň ušetrím,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    na ebayi si vies nastaviť fakturačnu adresu a viaceroinych dodacích adries.
    ebay.PNG  

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Takže Tvoje účtovné doklady nie sú vystavené na Tvoje meno ? Aspoň nejaké identifikačné údaje - IČO, DIČ máš zadané ?

    Dovoz tovaru zo zahraničia s manželovým menom na faktúrach

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.