Zavrieť

Porady

Doplatok faktúry nad 5000 v hotovosti

Dobrý deň,
dodávateľ vystavil faktúru na 8000,- €. 7000,- zaplatil na účet a 1000,- v hotovosti cez RP. Aj tých 1000,-€ malo ísť cez účet. Čo teraz s tým? Môže urobiť storno úhrady cez RP a vložiť peniaze na účet?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    ja by som to tiež stornovala (tak ako popisujete), a dala na BÚ.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Iwett ďakujem, aj ja tak urobím
    Mila123 teda toto nechápem, je zakázaná kombinácia BÚ a RP? podľa mňa nie, teda aj taká úhrada je v súlade so zákonom, alebo sa mýlim???
    JankaO ak je jeden právny obchod nad 5000 €, žiadna platba nesmie byť realizovaná v hotovosti. Čiže nie kombinácia ERP a BU, ale nad 5000 e s platbou v hotovosti je zakázaná.
    kuravesele Mila123 nad 5000 EUR nemôže byť ani časť zaplatená v hotovosti...tzn. že nemôže byť napr. 4500 EUR zaplatených cez BÚ 501 EUR v hotovosti. Celých 5001 EUR musí byť bezhotovostne.
    Mila123 je mi to už jasné......u nás všetko ide cez b.ú., iba drobnosti cez RP
    Iwett Ďakujem, aj ja to tak vidím, vystornujem platbu a vložíme na účet.
    Aj keď je to riadna hlúposť, lebo keď príde zákazník a chce dať zálohu, keď ho presvedčím o nejakom tovare. Ja ho musím poslať vložiť na účet, medzitým si to môže rozmyslieť, môže to byť víkend a nájde niečo iné a všetličo sa môže stať.
    kuravesele no zákon je zákon...nepozerá na negatíva podnikateľa...
    Mila123 lenže dotyčná firma má už aj doklad z ERP?
    tých 1000 € by som zaplatila PP na účet.....pri vklade bude na b.ú. Vaše meno, resp. meno vkladateľa
    Iwett to by sa dalo zariadiť s tou osobou, ona by išla vložiť do banky. a dotyčná osoba nemá doklad, bolo to cez virtuálnu RP a on doklad nepotreboval, nebol podnikateľ. Takže to bude jednoduchšie. Ja to vystornujem, majiteľ pojde za dotyčným, naloží ho do auta a odvezie do banky. Je to síce postavené na hlavu, ale budem to mať v poriadku. Ďakujem
    Soňa K Platby kartou by sa dali.
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    storno uhrady a poslat postou na ucet alebo adresu firmy ... mozno by som aj zakaznika kontaktovala a vyziadala si doklad z ERP spat, pretoze aj on moze byt pokutovany, za nedodrzanie zakona, a vysvetlika mu sposob riesenia, vyhodneho na oboch stranach
    marions A tak si rozmýšľam, čo by sa stalo, keby vložil peniaze majiteľ a napísal úhrada faktúr XX. Je podstatné, kto vkladá peniaze?
    Ale to sa len zamýšľam, pošlem ich poštou radšej
    avalik Nebola by splnena podmienka bezhotovostne - tym, ze prijal peniaze "z ucky do rucky" ... musi to ist cez tretie ruky - banku, postu, kuriera.

    ... uz sa to tu riesilo a zdovodnovalo, treba pouzivat vyhladavac, nie je to novinka

    Doplatok faktúry nad 5000 v hotovosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.