Zavrieť

Porady

Zahraničný cestovný príkaz

Ahojte,
Konateľ spoločnosti išiel na zahraničnú pracovnú cestu. Keďže mu bola poskytnutá platobná karta spoločnosti nebol mu poskytnutý preddavok.
Prosím Vás ako si vyplní cestovný príkaz v prípade, že ide na PC letecky, pričom cestuje z Martina do Krakowa vlastným autom a z Krakowa na Kanárske ostrovy letecky.
Do CP je povinný uviesť príchody a odchody nasledovne?
MT- Chyžné (hraničný prechod)
Chyžné - Krakow
Krakow- Kanárske ostrovy

Alebo prechod hranice s Poľskom netreba? Čo hranice štátov ktoré prekračuje letecky medzi Krakowom a Kanárskymi ostrovami?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katka41 Ďakujem za pomôcky.

    ale prosím mám to vypisovať ako som napísala alebo inak? Nikde neviem nájsť vzor vypísaného zahraničného CP.
    avalik vypisujes ako tuzemsky, len potrebujes v nom zachytit aj prekrocenie hranice, odlet a prilet lietadla, takze tak ako si uviedla ... staty, cez ktore prelieta, neberies v uvahu, jedine ak by mal medzipristatie
    Katka41 A prosím ťa, keď som neposkytla preddavok zamestnancovi, lebo som mu poskytla platobnú kartu akým kurzom prepočítam napr. letenku vystavenú v cudzej mene? Kurzom akým mi bola stiahnutá z bankového účtu, kurzom 1. dňa v mesiaci alebo kurzom platným ku dňu vyúčtovania CP?
    avalik doplnila som odpoved
    Katka41 Ďakujem. Si zlatá.
    ZuzanaA Škoda, že tie linky už nefungujú
    avalik Neviem opravit povodny prispevok a opravit linky ... info su stale na stranke Ministerstva prace, preklikajte sa cez menu
      zbaliť

    Zahraničný cestovný príkaz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.