Zavrieť

Porady

Je normalne, aby firma zaplatila len cast nakladov sluzobnej cesty?

Dobry den,
obraciam sa na Vas s otazkou, ci je normalne a bezne, aby firma ponukla zamestnancovi na TPP ist na sluzobnu cestu (presnejsie konferenciu) a zaplatila mu len cast nakladov?

Nastala totiz taka situacia: Vedenie firmy ponuklo ist na vzdelavaciu konferenciu do zahranicia. Povedal som si OK, nieco sa naucim a nadobudnute vedomosti, ktore uplatnim pri kazdodennej praci. Ziadnym sposobom sa nerozoberalo ako sa zaplati vstupne, cesta vlakom a ubytovanie. Povazoval som to za samozrejmost, ze to vsetko uhradi zamestnavatel. Par dni pred konferenciou vsak nastal moment, ked prisla sekretarka a vypytala si peniaze za cestu vlakom na konferenciu. Ostal som zamrazeny, no zaplatil som. Cakal som, ze si to dam potom preplatit. Na konferencii sef povedal ze mu dlzim za ubytko,. To som uz mal chut nieco povedat, ale ze OK. Samozrejme som si zaplatil aj cestu vlakom spat.

Cize sumar:
vstupne na konferenciu zaplatila firma, naklady na cestu, ubytovanie a jedlo ja.

Je to podla vas normalne/bezne chovanie firmy? Ani nejde tak o tie peniaze, ako o princip.

Dakujem za Vase odpovede
avalik Cestovny prikaz si mal vystaveny? Mas nejaky doklad o vyslani na pracovnu cestu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Je normalne, aby firma zaplatila len cast nakladov sluzobnej cesty?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.