Zavrieť

Porady

Starobný dôchodca, prac. zmluva nepretržite pokračuje - co s mesacnymi prehladmi?

ahojte, dnes mi z-nec dorucil rozhodnutie o priznanom starobnom dochodku, ako mam postupovat, ked SD mu bol priznany od 11.05.2016, cize zo mzdy za 05,06,07 mu bolo riadne stiahnute aj zaplatene invalidne poistenie aj poistenie v nezamestnanosti. Robim mzdu za 08/2016 uz neplatime odvody na IP a PvN, ale vsimla som su, ze aj zaklad dane je iny, co so starymi mesiacmi? tiez opravit mesacne prehlady?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    cinky16 tak podla toho co tam pisu, sa opravne prehlady nepodavaju.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Za mesiac máj alikvotne vypočítaš VZ do 10.5.2016 na invalidné poistenie a poistenie v nezamestnanosti, ktoré malo byť oprávnene zrazené. Za mesiace 05,06 a 07 2016 urobíš opravné mesačné výkazy a o preplatok poistenia ponížiš odvod do Sociálnej poisťovne v najbližšom zúčtovacom období. Zamestnancovi vrátiš zrazené poistné, o ktoré navýšiš základ dane /nakoľko v uplynulých mesiacoch mal neoprávnene ponížený základ dane/ a takto to budeš mať vysporiadané.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinky16 takze mesacne prahlady na DU nemusim opravovat? nevie nikto potvrdit?
    dalesi Po urobení opravných mesačných výkazoch, je potrebné poslať na SP Žiadosť o vrátenie poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie, ktoré boli zaplatené bez právneho dôvodu.Keď poisťovňa vráti poistné, zamestnancovi sa vráti jeho časť, ktorá sa zdaní.
    cinky16 Takze stare mesiace nechat povodne? Co sa tyka mesacnych prehladov?
    cinky16 cize ak mal rozdiel 52,08 eur, vysla mu vyssia vyplata po opravach starych mesiacov, tym ze sa neplatia odvody na IP a PvN, ten rozdiel pripočitam v zakladu dane v 09/2016? a to je vsetko co sa tyka DU?
    Prosim nevie nikto poradit? ci iba mam vypocitat 19% z tej sumy 52,08 € čo je 9,89 € a to uviesť v mesačnom prehlade za 09/2016 alebo aj do vyplatnej pasky to dat? pomoc, neviem sa pohnut, som sa zamotala...
    cinky16 prosim vs vie mi niekto poradit?
    cinky16 vychadazju mi z toho dve alternativy a neviem, ktora je spravna:
    1. bud vo vyplate navysim zaklad dane o preplatok na poistnom za zamestnanca a tym mi navysi aj preddavky na dan, preplatok 52,08 €, 19% z 52,08 =9,89 €
    2. alebo iba 9,89 € € uvediem v mesacnom prehlade na r. 3, aby mi vysporiadalo rozdiel, či mam aj na riadku 0 zdaniteľné prijmy uviest tych 52,08
      zbaliť

    Starobný dôchodca, prac. zmluva nepretržite pokračuje - co s mesacnymi prehladmi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.