Zavrieť

Porady

RZZP - už nie sú našimi zamestnancami

ahojte, prišlo mi RZZP a vo výpise mám aj z-ncovi, ktorú už dnes nie sú našimi z-nancami, mám tri prípady:
1. ale k 31.12.2015 ešte bol náš z-nanec, v preibehu roka 2016 odišli čo ho mám teraz prihlásiť na poisťovne? či ako mu mám vyplatiť preplatok na ZP?
2. v priebehu roka 2015 ukončili u nás pracovný pomer napr. k 27.8.2015 a mám ich v zozname RZZP
3. ukončili u nás PP, sú vo výpise RZZP a majú teraz u nás dohodu
- ako týmto z-ncom mám preplatok vrátiť? prihlasujem ich niekde na poistovne - ZP, SP? ci si ich len v softe nahodim, aby mi preplatok zdanilo a odviedli sme daň?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kvjetecko je offline (nepripojený) kvjetecko

    kvjetecko
    v tom zozname , ktory je v epobocke danej zdravotky najdes cely rozpis zamestnancov ktorym ZP robila RZZP - aj aktívnych, aj tych co uz od vas odisli. u tych co odisli je v stplci "upraveny výsledok zamestnanca" prazdne policko,s nimi sa zdravotka vysporiada sama. ty zadavas do vyplat len ak je tam nejaka suma - ci uz v stlpci zamestnavatel alebo zamestnanec.

    dalesi je offline (nepripojený) dalesi

    dalesi
    Ak sa stalo, že máte v RZZP vrátiť preplatok zamestnancovi, ktorý už nie je u vás v pracovnom pomere, mohla sa zdrav. poisť. pomýliť a poslať vám preplatok aj za zamestnanca, ktorý u vás už nie je. Aj ja mám taký prípad a VŠZP nám povedala, že je potrebné podať námietku voči RZZP, kde odôvodnite, že zamestnanec už u vás nepracuje, ZP to zistí a opraví RZZP. Ak zamestnancovi vraciate preplatok z RZZP, neprihlasujete ho nikde, ak je vašim zamestnancom je už prihlásený, preplatok mu zdaníte a zvyšok vyplatíte.
    books Aj nám vrátili preplatok za zamestnanca zo VŠZP, ktorý u nás už nie je zamestnaný. Podala som námietku a RZZP už máme opravené a preplatok vrátia iba za firmu.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Pouzi vyhladavac, uz to tu bolo zodpovedane
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinky16 nenasla som, ak to najdete mozete mi sem dat link prosim, dakujem
    zuzkaga A máte tam preplatok zamestnancovi? Nie je to len preplatok za zamestnávateľa? My sme tiež mali vo výpise RZZP troch zamestnancov, dvaja už u nás nepracujú, ale tým preplatok vráti poisťovňa. Nám vracajú len preplatok, ktorý sme za nich my odviedli.
    cinky16 a ako to mam zistit? z poistovne prislo oznamenie o vysledu rocneho zuctovania vo vyske vymyslim sumu 1000 eur a ta suma sedi a vlasne na nom pise za z-cov platitela poistneho a na e-pobocke je zoznam z-cov a sedi ta suma s oznamenim
    Katus1988 Áno, aj u nás to bolo tak, preplatok len zamestnávateľovi. Zamestnancom vracia ZP priamo, ja som volala aj do ZP na infolinku a potvrdili mi to.
    cinky16 ale to sa jedná len o z-ncov, ktory uz nie su nasimi z-cami? ci vsetkych?
    Sarlotka rozpis nájdes v elektronickej pobocke vszp aj dovery.. union som este nestudovala lebo tam mi este nic neprislo...
    avalik hore klikni na rubriku RZZP - a citaj aj komentare, hlavne od Janky Motyckovej
      zbaliť

    RZZP - už nie sú našimi zamestnancami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.