Zavrieť

Porady

Co je zdanitelny prijem pri predaji PL?

Otazka sa tyka FO, ktoreho jediny prijem je z predaja zahranicnych (nie slovenskych) podielovych listov podla §7 (1) g) zakona o dani z prijmov.

Nakup 2000€, predaj 3000€, zaklad dane -> 1000€.

FO nepodava priznanie, ak zdanitelny prijem je pod 1901€

Cital som si zakon a nie som si isty, ci v tomto pripade je zdanitelny prijem suma 3000 alebo 1000, teda ci danove priznanie bude treba podat alebo nie.

Dakujem.
Naposledy upravil vpfb : 28.09.16 at 05:29 Dôvod: upresnenie pismena v paragrafe
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Kopírujem zo stránky finančnej správy:

    Daňovník v roku 2005 nakúpil z podielového fondu podielové listy v hodnote 500. V marci 2016 ich tomuto podielovému fondu vrátil a dosiahol príjem z ich vyplatenia (vrátenia) v hodnote 550 (zo zdroja v SR). Akým spôsobom sa zdaňujú uvedené príjmy ?

    Odpoveď:
    Osobitný základ dane z príjmov z podielových listov dosiahnutých daňovníkom z ich vyplatenia (vrátenia) podľa § 7 ods. 1 písm. g) zákona o dani z príjmov je v súlade s § 7 ods. 5 zákona o dani z príjmov vo výške 50 (550-500), z ktorého mu zrazí vyplácajúci podielový fond daň vo výške 19 %. Daňovník sa môže rozhodnúť, či bude zrazením dane považovať svoju daňovú povinnosť z tohto príjmy za splnenú (vtedy tieto príjmy neuvádza v daňovom priznaní a nezdaňuje ich), alebo si príjmy zahrnie do osobitného základu dane z kapitálového majetku podľa § 7 zákona o dani z príjmov a vyrovná prostredníctvom daňového priznania, pričom zrazená daň bude považovaná za zaplatený preddavok, ktorý možno odpočítať od dane vypočítanej v daňovom priznaní.
    Naposledy upravil staffloverka : 27.09.16 at 19:27 Dôvod: Upresnenie
    vpfb Dobry den. Dakujem za prispevok, ale odpoved som v nom nenasiel. Su to zahranicne PL a zrazkova dan podla §43 sa ich netyka. Doplnim to do otazky. Ospravedlnujem sa, ze to tam nebolo, ale pisal som, ze podla $7.

    Co je zdanitelny prijem pri predaji PL?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.