Zavrieť

Porady

Re: Predfaktúra

dnes vystavujeme predfaktúru na zákazníka. Jedná sa o kšeft, kde ostrá fa bude vystavená až o mesiac. Jedná sa o zakázkovú výrobu, tá záloha ...resp. predfaktúra slúži na to, aby bolo jasné, že zákazník "necukne" Robíme to takto prvýkrát.....sme kvartálny platca DPH, ja to chápem tak, že predfakt. rieši len tok peňazí a nemá s DPH /zatiaľ/ nič spoločné, čiže ak o mesiac vystavím ostrú VF v plnej čiastke aj s vyčíslenou DPH potom sa tým budem zaoberať v hlásení DPH za IV.Q 2016???? Je tak??? Ďakujem.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    § 73 Zákona o DPH, povinnosť vystaviť faktúru je 15 dní od prijatia platby (písm. b)
    Ingrid Ondruskova ďakujem..budeme sa snažiť dodržať termín 15 dní!!! .a čo to rozhranie kvartálov??? peniaze od zákazníka na PROFORMA FA mi prídu na účet napr. 30.9.2016 a ostrá VF bude....mám pravdu???odvedená DPHčka /ostrú VF vystavím napr. 10.10.2016/ voči štátu vo výkaze ma trápi teda až za IV.Q 2016???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ingrid Ondruskova (Dnes 10:42) ďakujem..budeme sa snažiť dodržať termín 15 dní!!! .a čo to rozhraniďakujem..budeme sa snažiť dodržať termín 15 dní!!! .a čo to rozhranie kvartálov??? peniaze od zákazníka na PROFORMA FA mi prídu na účet napr. 30.9.2016 a ostrá VF bude....mám pravdu???odvedená DPHčka /ostrú VF vystavím napr. 10.10.2016/ voči štátu vo výkaze ma trápi teda až za IV.Q 2016???

    Nie, nie, nesprávne. Dph odvedieš z prijatej platby v septembri, takže bude v DPH za 3.Q..

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    1. zálohová faktúra bez DPH - 09/2016
    2. po prijatí platby vystavíš faktúru na zálohu s DPH - 09/2016
    3. vyúčtovacia faktúra bude ponížená o sumu z druhej faktúry s rozpisom bez DPH + DPH - 10/2016

    Príklad:
    1. záloha 120 €
    2. vyúčtovanie DPH: bez DPH 100 + DPH 20 spolu 120€ - DPH odvedieš
    3. vyúčtovacia faktúra spolu 360 €
    rozpis DPH: 300 + 60 = 360 €
    odpočítana záloha: -100 + -20 = -120 €
    odvedieš 60-20= 40 €
    Ingrid Ondruskova ďakujem, ďakujem....takto po lopate mi to lepšie lezie do gebule!!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.