Zavrieť

Porady

poistne od 1.7.2006 zamestnanec - SZCO

Ahojte poradaci

prosim o radu. Som v stalom hlavnom pracovnom pomere, ktory som neprerusila . Okrem toho som od r. 12/2004 SZCO. V roku 2004 som na danovom priznani mala nulu, cize az doteraz som nic neodvadzala ziadnej poistovni. Za rok 2005 mam prijem 90 000 /mimo pracovneho pomeru/.
Ak zrusim zivnost k 30.6.2006 , budem vlastne odvadzat do zdravotnej a socialnej nieco ? Zivnost uz nebudem vykonavat vobec.
Dakujem.
Diska
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    Pri príjem 90 000,00 SKK je povinnosť platiť odvody od 01.07.2006. V prípade zrušeniaživnosti k 30.06. - nebudú sa platiť žiadne odvody, ale ak ste boli nahlásený v SP je potrebné podať odhášku.
    Pozor ale na zdravotné poistenie, lebo tu sa zmenil celý systém odvádzania poistného. V roku 2007 vznikne povinnosť podať ročné zúčtovanie ZP a tam môže vyjsť nedopatok.

    Diska je offline (nepripojený) Diska

    Diska
    Takze ak som si vyratala v zdravotnej poistovni nedoplatok za rok 2005 , nebudem ho doplacat ? Alebo ho mam zaplatit.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Diska
    Takze ak som si vyratala v zdravotnej poistovni nedoplatok za rok 2005 , nebudem ho doplacat ? Alebo ho mam zaplatit.
    Ak vyšiel v ZP z ročného zúčtovania nedoplatok tak ho treba samozrejme do 30.9. uhradiť. Veď je to nedoplatok za rok 2005

    poistne od 1.7.2006 zamestnanec - SZCO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.