Zavrieť

Porady

zmena

Dobrý deň poraďáci,
ako sa prosím Vás ráta fond pracovného času pri týždennom pracovnom čase v dvojsmennej prevádzke? vďaka
Naposledy upravil duris11 : 04.10.16 at 08:28
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    38,75 tyzdenny cas je 7,75 hod. denny pracovny cas.

    7,75 hod. = 7 hodin 45 minut alebo 7:45.
    teda zavisi v akych jednotkach to cele prepocitavate.

    A co sa tyka kratkeho a dlheho tyzdna, tam je zmena asi ina ako 7:45.
    Ak chces nieco prepocitatavat, musis pocitat s realnou dlzkou zmeny (bez prestavky).
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    duris11 ano, je to iné, cez krátky týždeň majú 2xpo 12 hodín a dlhý týždeň majú 4x12 hodín a 1x8 hodín. a práve to sa nevieme dopočítať každý to inak počíta a vychádzajú nám somariny....
    ivka70 Aku maju prestavku? A co nevies presne dopocitat?
    duris11 keď majú 12 hodín majú 1 hodinu prestávku, keď majú 8 hodín majú 30 minút prestávku. ja nie som mzdárka, takže s týmito vecami nerobím
    ivka70 Ale co ches vyratat?
    Ak realny cas, ktory maju odpracovany, najlepsie je spocitat 2 tyzdne a vydelit 2. Ak odpracuju bez prestavok za 2 tyzdne 6x11 hodin a 1x7,5 hod., tak dokopy odpracuju 73,5 hodiny za 2 tyzdne, teda priemerne za tyzden 36,75 hod., Teda do fondu pracovneho casu im chybaju 2 hodiny, ak ten je 38,5 hodiny tyzdenne.
    duris11 mesačný fond pracovného času pri tejto našej prevádzke. viem, že to vyznie hlúpo, ale fakt s tým nerobím tak neviem ako sa čo ráta.
    Jana Motyčková Mesačný fond závisí od toho, kedy (ktorý deň) presne koľko majú robiť podľa daného rozvrhu.
    duris11 volala som s jednou pani mzdovou a tá mi poradila, aby sme rátali fond v desiatkovej sústave (38,75) a nie na minúty. U nás nastáva problém v tom, že každý u nás ráta inak - jeden v desiatkovej sústave, druhý v minútovej .... a podľa mňa (teda logicky) mi vyplýva, že ako je stanovené v ZP (38,75) sa to má aj rátať. hovorím zle?
    avalik ZP uvadza "38 a 3/4 hodiny" = 38,75 hod. = 38 hodin a 45 minut = 38:45

    nemozes zapisat 7 hodin a 45 minut ako 7,45 - zapis je 7,75 alebo 7:45
    ivka70 Je uplne jedno, ci to ratas v desiatkovej alebo na hodiny a minuty, podstatne je ratat to dobre a nemiesat tie hodnoty dokopy.
    duris11 avalik - a u nás sa to presne takto píše 7,45 a ja si myslím, že to nie je dobré. aj do dochádzky si to tak baby píšu ... tak mi z toho vyplýva, že to nie je správne.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.