Zavrieť

Porady

RZZP konateľ odmena za vykon funkcie konateľa

Ahojte,

prosím, mali ste niekto odmenu za výkon funkcie konateľa s nižším príjmom ako je ročná odpočítateľná položka a prišiel Vám za takéhoto konateľa RZZP s vyšla nula?

Mali ste ho vykázaného v mesačnom prehľade takto príklad číslo 7
http://www.vszp.sk/platitelia/platen...nie_01_02_2015

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Vykázanie podľa príkladu 7 je OK. Z titulu funkcie konateľa nemá nárok na OP.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Sarlotka dakujem ano ja viem, tu temu sledujem, lebo som bola tiez uzivatelom softu, ktorý to vykázal nesprávne, lenže zaujíma ma, či v prípade, že to bolo vykázané správne, neprichádza RZZP s PREPLATKOM, tiež som v štádiu písania námietok...rada by som sa teda získala info, či niekto zo všeobecky dostal RZZP s nulových preplatkom/nedoplatkom pri tomto type "zamestananca"...
    zk24 Som veľmi zvedava k akému výsledku sa dopracuješ ty ja som to pre teraz už vzdala, ešte počkam na ich písomné vyjadrenie k mojej námietke.
    Sarlotka aj ja som zvedava
    zk24 Namietky si ešte nepísala? Ja ako som ich napísala, tak nam volali do nasledujuceho dna... teda robila som ich cez tu ePobočku....elektronicky
    Sarlotka poslala som dnes dve, jednu pre union (tam aj s opravnymi mesacnymi vykazmi, tak ma informovali na infolinke) a do vseobecky len namietku bez opravnych vykazov (tak ma informovali, len namietku a opytat sa na postup nic ine zatial posielat nemam, cize ma informovali tak ako teba...
    zk24 V Unione uznali teda že na to nie je nárok a mas poslať opravné?

    Ja som písala ešte raz cez ePobočku do VšZP a priložila som vzor mojho výkazu a vzor toho čo maju na nete, a opýtala sa či nezrovnalosť nemohlo spôsobiť to že to mam v inej kolonke. Aj ked teda oni tvrdia že to mam správne.
    Sarlotka oficialne vyjadrenie nemam, takto mi povedali, ze mam postupovat a cakat na odpoved... dam info, keď budem mať novinky... v unione mam este problem s jednym mesacnym opravnym vykazom, ktorý mi nechce prejst, na infolinke tiez nevedeli preco.... vykazuje mi to chybu aj keď vsetkych ostatnych opravnych vykazov je rovnako zaslanych...
    zk24 Dopisem aj do tvojej temy. Pani z vszp mi prave volala a uznala ze konatel nema narok. A mame poslat opravne vykazy. Sme sa nakoniec dohodli.
    Sarlotka dik Zuzka
      zbaliť

    RZZP konateľ odmena za vykon funkcie konateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.