Zavrieť

Porady

Bločky a výdavky nesúviace s podnikaním

Potrebovala by som poradiť ohľadom PÚ. Klient-s.r.o. má kaviareň, občas mi prinesú také bločky, kde okrem výdavkoch súvisiacim s podnikaním je tam aj napr. chlieb, syr (čo kaviareňn neponúka zákazníkom).
Takéto potraviny mám z bločku vyškrtnúť, odrátať zo sumy a dať do účtovíctva iba tú časť, ktorá je daňovo uznateľná?
Alebo dať do účtovníctva ako náklad celú sumu čo je na bločke- a rozdeliť to na daňovo uzantelnú a d. neuznateľnú časť?
či také doklady radšej vychadzovať?
Aký je správny postup aby to obstálo aj v prípade daňovej kontroli?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Benko je offline (nepripojený) Benko

    Benko
    Ja to robím takto:
    zaúčtujem celý blok a rozúčtujem nákup na náklady súvisiace a zbytok ako pohľadávku voči konateľovi. napr.
    nákup za 100 +20 dph výdaj z kasy 120 eur
    z toho 24 eur je nákup súkromný akoby, t.j. nesúvisiaci s podnikaním. Potom účtujem
    80 eur 501/211
    16 eur 343/211
    24 eur 355/211
    Consultix Spravne. Postup, aby sa uctovala len ta cast, ktora sa tyka podnikania je nespravny, kedze vela uctovnikov je presvedcenych, ze pri doklade 120 EUR mozu uctovat len o 96 eurach...
    Consultix Este by som sa pozrel na to, ci na ten nakup chodi konatel sam, alebo zamestnanec kaviarne. Leo ak zamestnanec, tak namiesto 355 je to 335.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Súhlasím. To čo nesúvisí s podnikaním a je vyslovene spotrebou konateľa, tak je to pohľadávka voči konateľovi / zamestnancovi
    ment2137 dakujem. A v todm prípade treba o tom aj nijaká zmulva o pôžičke? Alebo stači ked to konateľ uhradí cez Bú a potom je to vyriešené? Lebo vtedy vlastne požičiava od spoločnosti peniaze...a čítala som že treba na to vypracovať transférovú dokumentáciu, úroky atd. Ale možno že to už zbytočne prekomplikujem...

    Bločky a výdavky nesúviace s podnikaním

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.