Zavrieť

Porady

Môžem účtovať faktúru od zahraničného dodavateľa s dátumom 4.10., ak živnosť bola obnovená len 6.10?

Totiž objavila som na nete nového dodavateľa oblečenia a už dávnejšie som uvažovala nad obnovením živnosti. Chcela som ho však najprv vyskúšať, či komunikuje so zákazníkom a tak. Tak som sa zaregistrovala pod mojim ičom a spravila som objednávku. On objednávku odoslal a vystavil mi faktúru. No a ja som včera bola na živnostenskom úrade a obnovila si živnosť, lenže ona sa aktivuje až na nasledujúci deň. Takže to zhrniem... Živnosť aktívna od 6.10.2016 a vystavená faktúra od dodavateľa s dátumom 4.10.2016 a splatnosťou 11.10.2016. Čo teraz s tým? Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinaj je offline (nepripojený) martinaj

    martinaj
    Najlepšie je dohodnúť sa dodávateľom, aby faktúru opravil - píšeš, že vystavil faktúru, nie že dodal tovar. Ak tovar dodáva po zaplatení, podľa správnosti mal poslať zálohovú faktúru a tá je z hľadiska dátumu irelevantná.
    Lucynka8 takto... tovar mi zatiaľ nebol dodaný, no poslal mi mail, že tovar odosiela 4.10.2016 a zároveň mi v elektronickej podobe zaslal faktúru so splatnosťou 11.10.2016. Dnes alebo zajtra by mi mal tovar doraziť a s ním zrejme aj faktúra, no a ja by som mala za tovar zaplatiť. Jedná sa o českého dodavateľa. Myslíš, že by mohol opraviť dátum vystavenia faktúry + dátum uskutočnenia zdaniteľného plnenia? Faktúry čísluje podľa čísla objednávky, potom mu to asi nebude sedieť, nie? No a ja si teda samozrejme nemôžem tú faktúru zaúčtovať, keďže 4.10. som ešte nepodnikala. Alebo to mám brať, že za tovar som zaplatila až 7.10., čiže až po obnovení živnosti? Ďakujem za radu

    Môžem účtovať faktúru od zahraničného dodavateľa s dátumom 4.10., ak živnosť bola obnovená len 6.10?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.