Zavrieť

Porady

Držiteľ vozidla 2 roky auto nedrží

Chcela by som poprosiť o pomoc v prípade, že majiteľom motorového vozidla je Ukrajinec, držiteľom je Slovák, ale už 2 roky držiteľ auto nevidel, má ho majiteľ na Ukrajine, teda nevie previesť ani stk ani emisnú kontrolu, platí PZP, Ukrajinec na výzvy nereaguje, dohody o prepis vozidla nerešpektuje. Je možné nejakým spôsobom sa "odhlásiť" z držania motorového vozidla, pokiaľ ho naozaj nemá k dispozícii bez toho, aby s tým musel súhlasiť majiteľ, ktorý nespolupracuje? Pomôže nám akákoľvek rada.
6 komentárov     zbaliť
ivka70 a niekedy ho vobec drzitel drzal alebo islo len o to ziskat slovenske znacky pre ukrajinskeho majitela?
zuzanah77 Auto bolo ukrajincovi predané s tým, že do mesiace sa prepíše do iného okresu, kde má ten ukrajinec rodinu na Slovensku. Aj sme s tým pánom rozprávali. Ale nestalo sa tak už 2 roky. Ja to komplikované. Auto je na ukrajine. Nevieme v akom stave, treba zachvilu stk a emisnú. Už sme sa vyhrážali aj políciou a súdom. Nič.
sosak Sa čudujem, že ste to nechali zájsť tak ďaleko...V prípade objektívnej zodpovednosti sa nemusíte doplatiť.
ivka70 Toto asi nie je cela pravda, ako je potom zapisany majitel Ukrajinec a vy sze "len" drzitel?
zuzanah77 Nám je jasné, ako to môže dopadnúť, ale už 2 roky sa snažíme o to, aby došlo k prepisu. Spočiatku ešte komunikoval, sľuboval že auto prepíše, ale teraz už vôbec nereaguje. Inak, touto otázkou som prosila o nejaký nápad, nie o to, aby ste mi písali, v akom prúseri môžme byť. To vieme už dávno.
Žabinka výraz majiteľ sa asi viaže s uzavretím kúpnej zmluvy.. ale pokiaľ nedošlo k odhláseniu/prepisu vozidla, majiteľom je stále slovák evidovaný ako držiteľ/vlastník vozidla na DI.. otázka dosť chaoticky položená..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    ak som dobre pochopila.. auto nebolo odhlásené, ukrajinec si ho len zobral na základe kúpnej zmluvy.. takže v evidencii vozidiel je stále držiteľ aj majiteľ slovák.. a predpokladám že ste aj odovzdali s vozidlom doklady od vozidla.. tu je už problém.. snáď len nahlásiť krádež vozidla? choď sa poradiť na dopravný inšpektorát, ako postupovať pri odhlásení vozidla..

    Držiteľ vozidla 2 roky auto nedrží

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.