Zavrieť

Porady

rôzne hodnoty v exel bunke

dnes som si chcel ulahcit pracu a z txt dokumentu som preniesol udaje do exelu pomocou importovat z ineho zdroja pri otvarani som urcil hranice stlpcov by som dostal do samostatneho stlpca iba číselnu hodnotu . no ked sa pozriem na výsledok tak v bunke vidim cislo 1.22 v ridku vidim niečo ako dátum a ked chem naformatovat bunku tak mi tam hodí tretiu sumu
dá sa to nejako spravit aby som dosiahol v bunkach iba hodnotu 1,22 tato je totiž správna ( tá fotka to sú dve cez seba prekryté fotografie toho isteho zosita)
1.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    excel.sk je offline (nepripojený) excel.sk

    Lektor kurzov Excel excel.sk
    .
    Pri importe z textového súboru je potrebné v 3/3 kroku sprievodcu kliknúť na tlačidlo "Rozšírené" (ang. Excel "Advanced") a tam nastaviť oddeľovač desatinných miest na bodku.

    Pozn.: pri slovenských regionálnych nastaveniach windowsu sa pri zadaní hodnoty 1.22 do Excelu bunka automaticky počas zadávania naformátuje ako dátum. No a dátum je v Exceli poradové číslo dňa od 1.1.1900.

    Takže keď po zadaní 1.22 sa v bunke spraví dátum 1.1.2022 a ten sa preformátuje na číslo, dostaneme číslo 44562, lebo ten dátum je 44562-hý deň v poradí od 1.1.1900
    .
    Naposledy upravil excel.sk : 08.10.16 at 07:40

    rôzne hodnoty v exel bunke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.