Zavrieť

Porady

rozsudok o vine a treste

Pri dopravnej nehode som bol ja poškodený...od poisťovne vinníka som dostal peniaze za opravu a aj bolestné ešte pretým, ako bol vydaný rozsudok o vine a treste, kde bol vinník odsúdený.... pokiaľ nechcem nič vymáhať osobne od vinníka, tak to pre mňa už skončilo?
misoft Rozsudok o vine a treste? Nemýliš si to náhodou "dohodou o vine a treste", ktorú potom len súd potvrdí? Poistné je jedna vec, potvrdenie súdu dohody o vine a treste je druhá vec.
Pokiaľ si všetko dostal - tak si po finančnej stránke odškodnený podľa poistných podmienok. On dostal trest (ktorý uznal), za spáchaný trestný čin. Pre teba to teda zhaslo!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Aby si bol trochu v obraze.

    Súd (trestno - právny) vinníka odsúdil za dopravnú nehodu s určitými zdravotnými následkami...takže súd len konštatoval, že si bol odškodnený. Na súde si bol predpokladám (asi ???) len ako svedok.

    Ak by si si chcel uplatniť nárok na škodu ohľadom auta a aj zdravia, tak tam prichádza na rad súd občiansko - právny, no ktorý by Ťa odkázal trestný súd.
    To síce neplatí vždy, nakoľko aj trestno - právny súd môže odsúdiť vinníka na finančné odškodenie.

    Ale keďže si prijal podmienky vyrovnania, tak v konečnom dôsledku je to pre Teba uzatvorené.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peter_porada Poistovna vinnika mi zaplatila skodu aj bodove ohodnotenie urazu este pred tym, ako bolo uzatvorene vysetrovanie.....asi im bola jasna vina. v rozsudku o odskodneni nie je ani zmienka, je tam iba uvedene, ze ked chcem uplatnovat nejaky fifancny narok, tak sa mam obratit na obcianskopravne konanie....ja od vinnika nic neziadam, tak je to pre mna uz uzatvorena kapitola...vsak?
    buchač ...a vravím niečo iné ???
    dmc ano...pre teba je to ("fertig")--uzavrete.
      zbaliť

    rozsudok o vine a treste

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.