Zavrieť

Porady

Tlakový splachovač tečie :(

Pomooooc! Tečie mi tlakový splachovač (je zamurovaný v stene). Neviete mi niekto poradiť ako to opraviť? A či volať vodára? Nechcem búrať stenu
Naposledy upravil SoniaJ : 09.10.16 at 08:54 Dôvod: Pridaním foto
20161009_092727.jpg  
buchač Pomooooooc !
Nejde mi klimatizácia v aute. Odporový regulátor je umiestnený za palubovou doskou. Neviete mi poradiť, ako to opraviť ? Volať automechanika ? Nechcem rozmontovať celé auto.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    Momentálne, aby netiekla zbytočne voda, ak sa to dá, tak odstav vodu, ale neviem, či to v Tvojom prípade sa dá odstaviť. Ak máš manuál k tlakovému splachovaču, prečítaj si a konaj podľa toho manuáu. Najskôr zlož zo steny kryt a tam musia byť vyznačené návody na systém. Poskúšaj s tými "cuplíkmi". Alebo ich podrž-zastav a potom zfunkčni. Skús tak a môžeš to aj zopakovať Ak to ani tak nezastaví vodu, tak už len v stene celý systém rozobrať podľa manuálu, ak ho máš. Ja som iba laik, takže iba takto napochytro Ti radím. Rob to opatrne, aby si niečo nezlomila.
    Mária27 http://www.schell.eu/uploads/tx_dbdo...UR_EN_WEB2.pdf
    SoniaJ Voda tečie len cez ten gombík keď to stlačím. Byt som kúpila len pred 2 mesiacmi a návod tu bývalý majiteľ nenechal.

    afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

    afrikánka
    Dobre si prezrela stenu? Predsa vždy sa to zabudovava tak, že je pristup. Každopádne zavolaj vodára.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    SoniaJ Stúpačky sú za rohom.A keď dám dole kryt, je tak vidno kúsok obmurovanej trúbky... predpokladám, že trúbka bude viesť poza celú kúpeľnu...
    afrikánka ....tým tlačidlom spúšťaš splachovač? Zrejme ide o podomietkovú "truľovinu", ktorá po čase takto končí. Zavolaj vodára....pravdepodobne bude tlačítko rozoberateľné "povytiahnutím....a vymení sa tesnenie
    SoniaJ Práve že to nie je ten podomietkový splachovač. Tlakový splachovač je nejak priamo napojený na prívod studenej vody...Neviem presne ako to funguje. Dúfam,že je to len nejaké tesnenie v tom gombíku, lebo inak to znamená demontovať umývadlo, obklad a sekať stenu
    afrikánka Myslím, že sa búrania obávaš zbytočne, pochybujem, že to bolo riešené tak, aby pri poruche tlačítka bolo nutné búrať.....ale neviem, kde sú poraďácky chlapi.....spia ???
      zbaliť

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    http://www.kupelnesk.sk/image_system...ffffff01sk.jpg
    Tvoj tlačný ventil má iný vzhľad, ale funkciu majú rovnakú. Takto približne vyzerá na obrázku. Pri stlačení gombíka sa otvorí prietok vody na nastavený čas. Ide o dosť zložitý mechanizmus pre laika a neodporúčam amatérske zásahy, aj napriek tomu, že ide len o výmenu tesnenia, ktoré prepúšťa. Zavolaj si vodára a ten by si mal poradiť, nemusí sa búrať stena.

    Tlakový splachovač tečie :(

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.