Zavrieť

Porady

15 rokov - Dokedy vonku?

Zdravím, chcel by som sa opýtať, keď mám 15 rokov môžem byť vonku napr. do polnoci? (Samozrejme ak mi to dovolí rodič...) Alebo je tu nejaký zákon ktorý hovorí že nie?
Ďakujem!
Naposledy upravil ezpz : 09.10.16 at 10:04
5 komentárov     zbaliť
veronikasad Aku činnosť chceš vykonávať po 21- ej hodine?
afrikánka On chce asi "baliť" dievčence.
afrikánka len tak....aby si furt nemal posledné slovo....
afrikánka Tak, teraz si idem zabehať ja.....čo keby si sa pridal?
afrikánka Konečne zhoda......ak chceš ešte niečo dodať.....mňa už nezastihneš, bežím, čo mi nervy stačia.......ty malý "ďábel", čo si to povymazával ? Zaujímalo by ma, ako sa učíš a čo chceš študovať.....čo sa chceš stať politikom ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ano rodičovský zákon, čo povie rodič to platí. Živý ťa, šatí ťa, je za teba zodpovedný a tak ťa nenechá do kedy ty chceš byť vonku. Lebo by si čosi vyviedol a rodičov by zabásli alebo by platili pokuty za teba.
    Ak budeš zarábať a živiť sa sám a budeš plnoletý tak aj celú noc môžeš byť von.
    ezpz To je samozrejmé, ale ak mi to rodič dovolí, tak je to v poriadku? Lebo viem, že ak nemám 15 nemôžem byť do rána vonku..
    misoft "V poriadku" zo strany rodičov by to aj bolo, ale čo by na to povedali napr. policajti?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    To je samozrejmé, ale ak mi to rodič dovolí, tak je to v poriadku? Lebo viem, že ak nemám 15 nemôžem byť do rána vonku..
    Nie, nie je to v poriadku.
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ezpz Nechapete že sa pýtam iba z hľadiska zákona?
    Tweety Ved som ti napísala, že to nie je v poriadku. Rodičia môžu byť trestne stíhaní za to, že ti dovolili záhaľčivý život.
    afrikánka A nepostačovalo by do 23:55.....už si zavŕšil 15 rokov? Od júna ťa nič iné nezaujíma....
    bodliak Nevieš čítať ? "zákon na to do kedy môžem byt vonku keď mam 15 rokov" je to, čo povie tvoj zákonný zástupca, teda rodič.
    ezpz Ďakujem toto som chcel počuť, že tu nie je zákon ako pri deťoch pod 15 rokov..
    afrikánka Keby si si bol zapamätal, alebo sa vrátil k otázke zadanej v júni......bol by si si ušetril "ňervičky".
    veronikasad Ale je zákon - Zákon o rodine, aj Trestný zákon, v závislosti od toho akú činnosť budeš po 21. hod. Vykonavat A že sa policajti v civile s mladistvými nemaznaju svedčí aj nedávny prípad tuším z Bratislavy
    ezpz Dobre ale keďže mám 15 a vonku nerobím nič zlé, policajti mi nemôžu nič povedať..
    veronikasad Len aby si nemal plné gate a nepanikaril ked ťa budú kontrolovať ako nedávno tých dvoch mladých (13 a 16 ročných). Jeden z nich skončil v putách na policajnej stanici a tiež nič nerobil len začal pred policajtom v civile utekat
    ezpz Ako 13 ročný nemal čo robiť tak neskoro vonku... +samozrejme že skončili v putách keďže začali utekať...
    afrikánka Utekaj trénovať.......večer choď von, vráť sa o polnoci....aby sme si oddýchli od tvojho vypytovania.
    veronikasad Nezabúdaj, že sa to veľmi ľahko môže stať aj tebe. Preto vážne porozmýšľaj či hlavne v zimnom období nie je vhodnejší spôsob trávenia voľného času ako bezcieľne tulanie sa po uliciach. Lebo na otázku čo budeš robiť si neodpovedal
      zbaliť

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    Ako tu už bolo spomínané, za teba zodpovedajú rodičia, čiže oni budú mať problém. Krom toho si nepovedal, čo chceš robiť vonku do polnoci, to je dôležité, v lete by som to pochopil, a čo v zime? Na tieto otázky nám daj odpoveď.
    marleau Možno je on bubák.

    afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

    afrikánka
    Komu sa odpovedá? Zadavateľ má zrejme už úplne iné "aktivity" a záujmy. Od 9.10.ani kuk.
    misoft Na táranie po polnoci je už asi zima.....
    Ferdosondo Skrehli mu prsty a nemôže odpovedať

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak to povolia rodičia - je to z ich strany v poriadku, ale! Nebude to v poriadku zo strany napr. policajtov - môžu ťa zadržať (lebo oni nevedia, že rodičia vedia). Predvolajú rodičov, odovzdajú rodičom a pošlú hláseníčko na sociálku - a tam sa to začne. Pretože mladík sa chcel tárať v noci, rodičia si to fest môžu odskákať. I tým, že teba odoberú rodičom, pretože povolili "záhalčivý" život, môžu za to ísť pekne sedieť. No a teba dajú do reedukačného centra.

    Čo si vyberieš? Riskovať pre chvíľku zábavy a preukazania frajeriny to, že môžeš potom byť zavretý v centre a rodičia budú za teba fest pykať, alebo pekne večer domov naklusať a mať pokoj?

    A ešte niečo ti pripomeniem. Prečítaj si niekedy, ako to chodí v zahraničí (Švédsko, Nórsko, Dánsko, Holandsko, Anglicko) - tam sa takto nehrajú. Stačí LEN podozrenie z niečoho a deti sú úradne odobrané a dané do pestúnskej starostlivosti.
    Teraz v Čechách jedna prehrala súd (myslím v Dánsku) - už nikdy svoje deti neuvidí a to stačilo LEN podozrenie, že ich týra a toto sa nepotvrdilo.
    Naposledy upravil misoft : 06.12.16 at 15:27
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Oliwa Ale však ho už nechajte, chudáka, keď sa mu chce chodiť po tme... Odkedy zadal otázku - zotmelo sa... už o piatej... Ja mám skôr opačný problém - idem ráno do roboty - tma, idem z roboty - tma... A ja by som tááák chcela cez deň...
    misoft Náááá.... šak počkaj - o chvíľu je jar a bude predĺžovať....
    buchač Dušan...choď mi do riti s tým buzerantským eurohujerským slniečkárskym chujovým zahraničím.
    Už len hento by nám tu chýbalo...
    afrikánka buchač, neprivolávaj, lebo raz dva a máš ho tu, pozor na nervičky, aby si neexplodoval
    misoft buchač - chvála pánu bohu - zatiaľ sme na tom dobre, ale kto ho vie, čo bude nabudúce? Nikdy nevieš. A pri dnešnej situácii a tých tam hore - len aby sme sa toho náhodou nedočkali.
    marleau netreba sa cez deň zaj....ť v robote....
      zbaliť

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Na čo potrebuje byť 15-ročný mliečak vonku do polnoci?

    15 rokov - Dokedy vonku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.