Zavrieť

Porady

vodičský preukaz a epilepsia

Dobry deň mal som epi zachvat z alkoholu už 2 roky abstinujem navstevujem psychiatra,neurologa vsetky testy či hepatalky tak aj EEG mam čiste ...a keď som prišiel za psychiatrom aby mi dal potvrdenie na vratenie VP poslal ma za neurologom,ten spravil to iste čo mam robiť ?

Nespravil som nič pre tých čo sa pýtali ...za 10 rokov čo mam VP som v živote nesadol za volant pod vplyvom .Mal som proste zle obdobie ale som 2 roky čisty načo som hrdý.
Naposledy upravil kopretinka : 11.10.16 at 13:38
3 komentárov     zbaliť
ivka70 co spravil?
buchač Hm...

Nemyslíš náhodou, že Porada nie je ordinácia odbornejšieho charakteru, t.j. neurológia, psychiatria, psychológia... ???
afrikánka Epilepsia z alkoholu...tak to si musel riadne piť. A nemyslím, že niektorý lekár z uvedených ti odsúhlasí vrátenie VP.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    ...nič v zlom..., ale neviem, či je vhodné vracať vodičský preukaz epileptikovi, ktorý môžeš spôsobiť autonehodu a škody na zdraví...

    ... aj keď zákon to za určitých podmienok umožňuje...
    ... ak spĺňaš uvedené podmienky, nie je dôvod, aby si ho nedostal späť...

    https://www.slovenskypacient.sk/epil...icsky-preukaz/

    hmm... tak teraz som zistila, že mám predsudky
    na 10 000 smrteľných dopravných nehôd, pripadá jedna zapríčinená epilepsiou.
    Naposledy upravil Kabaka123 : 10.10.16 at 20:34
    JankaO Táto štatistika nemá veľkú výpovednú hodnotu a to preto, lebo napr. u profesionálnych vodičov je choroba kontraindikovaná pre vodičské oprávnenie a u amatérskych vodičov sa oprávnenia vydávali veľmi obmedzene...
    Kabaka123 samozrejme.... profesionálny vodič, to je niečo iné

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    U zdravého človeka alkohol sám o sebe epileptický záchvat nevyvolá. Naopak u človeka, ktorý trpí epilepsiou, či už zistenou, alebo doposiaľ nezistenou, je požívanie alkoholu absolútnou kontraindikáciou. U takýchto ľudí s veľkou pravdepodobnosťou (istotou) požitie alkoholu EPI záchvat vyvolá. Ak viete čestným vyhlásením s overeným podpisom lekárovi preukázať, že ste dlhodobo bez záchvatov, je na jeho uvážení, či súhlas dá...

    vodičský preukaz a epilepsia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.