Zavrieť

Porady

Tablety NO-SPA

Momentálne prežívame ťažké obdobie a pravdepodobne preto moja matka začala mať problémy, sú obdobia keď má nepríjemný pocit a častejšie musí ísť na wc. Napríklad keď je nervóznejšia,keď cestuje niekam ,alebo hneď ráno .U lekára bola,poslal ju na sono vyšetrenie brucha tam bolo všetko v poriadku.Začala brať probiotiká a preto ,lebo tieto príznaky sa veľmi podobajú na syndróm dráždivého čreva začala užívať aj tablety NO-SPA. Chcela by som vedieť je možné brať tablety NO-SPA aj dlhodobo?Nemá niekto podobné skúsenosti?
buchač Je potrebné nájsť príčinu a nie brať lentilky.
Jedno vyšetrenie USG nejak veľmo veľa neukáže, nemusí ukázať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Podla popisu mi to pripada, ze matka ma tieto problemy skor psychickeho charakteru. Takze treba riesit najskor to,nie jest "Nospy".
    Taktiez uzivanie probiotik moze sposobovat to, ze musi castejsie chodit na wc. Nech skusi na tzyden-dva vysadit a porovnat vysledky

    Ak by matka mala naozaj syndrom drazdiveho creva, tieto tabletky veru nepomozu. Tam uz treba ine,dokladnejsie vysetrenia a dlhodoba liecba

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    v príbalovom letáku sa píše: ..Liek je určený na krátkodobé užívanie.
    https://www.adc.sk/databazy/produkty...mg-693976.html

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Myslím že žiadne tabletky od bolesti a kŕčov nie je dobré brať dlhodobo.Treba si prečítať pribalový leták a konzultovať s lekárom.Hlavne idealne by bolo odstrániť príčinu,ktorá stav spôsobuje....na syndróm dráždivého čreva existujú aj iné lieky,ktoré sa môžu užívať dlhšiu dobu.....ale v prvom rade treba zistiť, či sa naozaj jedná o túto chorobu...na to vie dať odpoveď gastroenterolog
    Naposledy upravil Anika61 : 11.10.16 at 19:28
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zuzana 1234 A aké lieky existujú na syndróm dráždivého čreva,ktoré môže užívať dlhodobo?
    Anika61 Neviem či dlhodobo .uvádza sa cca mesiac...vždy sa treba poradiť s lekárom....Meteospasmyl napr.som ja užívala
    Zuzana 1234 Ďakujem.
      zbaliť

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    moj dedo bol tak trochu hypochonder Vždy užíval hrste liekov, jedol iba preto, lebo bolo predpísané jesť lieky po jedle Dižil sa viac ako 80 rokov v podstate v zdraví , lebo jeho organizmus tie kvantá liekov fakt zvládol. Čo si pamätám, tak nikdy nesadol k obedu, bez balenia ho-spa vo vrecku A samozrejme poctivo vždy aj tabletku zhltol..... Takže tak.... U neho podla mna skor išlo o psychologický efekt. Možno, ak to ťažké obdobie pominie, alebo sa zmierni to najťažšie, tak aj mama prestane toto užívať.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Liek je určený na krátkodobé užívanie.
    Ak sa príznaky pri krátkodobom užívaní nezlepšia alebo sa zhoršia, je potrebné navštíviť lekára.
    https://www.drmax.sk/no-spa-40-mg/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.