Zavrieť

Porady

Ako zmenim cislice na pismena s dlznami ?

Chcela by som sa spytat, ci mi niekto nevie poradit ako zmenim na klavesnici cisla (nad pismenami ) na pismena s dlznami a mekcenmi ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Zmenou jazyka klavesnice. Prípadne ak mas nainstalovanu aj slovensku klavesnicu, aj anglicku trebars, vieš sa medzi nimi prepínať cez Shift+Alt.
    Naposledy upravil zk24 : 12.10.16 at 16:40
    klavesnica.png  

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Ak nemas AJ slovensku klavesnicu, musis si ju pridat: Start - Control Panel - Region and Language - Keyboards and Languagues - Change Keyboards - Add a kliknu ktoru chces.
    Potom si prepinaj na tu co potrebujes.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Keďže jej to píšeš z EN Windows - bude z toho "laň" .
    Ide aj o to, ako má nastavené zobrazovanie (buď podľa Kategória, alebo podľa Ikony) - uvediem oba smery:
    Podľa nastavenia Kategória:
    Štart (vľavo dole) - Ovládací panel - Hodiny, jazyk a oblasť - Miestne a jazykové nastavenie - Zmeniť klávesnicu alebo iné metódy vstupu - Klávesnice a jazyky - klik na Zmeniť klávesnice - Všeobecné - (v Predvolený jazyk = Slovenčina) - Pridať a v zozname vybrať Slovenčina (Slovensko); pozor: sú tam dve Slovenské a Slovenské (QWERTY). Tá prvá je QWERTZ.

    Podľa nastavenia Ikony:
    Štart (vľavo dole) - Ovládací panel - Miestne a jazykové nastavenie - Všeobecné - (v Predvolený jazyk = Slovenčina) - Pridať.
    A platí zvyšok ako vyššie.
    vicktor Z tohto som ja pre zmenu jelen.

    Myslel som ze ak jej slovencina chyba a ma anglicku klavesnicu (pise ze cislice v hornom rade), tak ma aj EN/US system.
    misoft Pokiaľ sa pozrieš na Ovládací panel - dá sa nastaviť zobrazovanie podľa kategórií, alebo podľa ikon - vpravo hore modrým písané... V oboch prípadoch sa dostane do cieľa, lenže treba sa v tom orientovať - kto to nevie, kliká kade-tade, až dôjde k cieľu.
    A čo sa týka klávesnice - nie je to podmienkou, že musí mať EN OS, keď jej to nedáva SK klávesnicu. V nastaveniach je totiž práve ten predvolený jazyk! To je jazyk v ktorom OS s ňou komunikuje a to je rozdiel, to nie je klávesnica. Môžem mať predvolený jazyk SK a klávesnicu hoci aj čínsku.
      zbaliť

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    zvyčajne to ide ľavý Alt+ľavý Shift, ale záleží ako je to nastavené napr. vo winxp - miestne a jazykové nastavenie - jazyky - a v nastavenie - Nastavenie klávesov, akú kombináciu si nastavíš tú budeš používať, musíš vyskúšať
    tiež tam môžeš nastaviť zobrazenie klávesnice na lište v Panel jazykov -

    Ako zmenim cislice na pismena s dlznami ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.