Zavrieť

Porady

Zahraničná pracovná cesta

Po prečítaní niekoľkých tem z tejto oblasti, sa obraciam na niekoho kto mal v takomto prípade už aj kontrolu a vie že to je s topercentne správne
Zamestnanec na pracovnej ceste v zahraničí -zaučtovanie pracovnej cesty-zamestnanec mi to vyučtuje cez cesťák a ja ho následne za učtujem týmto spôsobom:
stravné , ubytovanie -512
dialničné poplatky -548 , parkovné-518
PHM tankované v zahraniči -501
PHM tankované v SR -501+DPH
Stretla som sa s názorom ,že cesťák je len určitá forma zučtovania pracovnej cesty a preto všetky veci ktoré sú tam uvedené sa rozúčtovajú týmto spôsobom.

Ak by sa mu pokazilo auto a kúpil by súčiastku v SR a dal do do
zučtovania tak si s toho môžem uplatniť DPH.

Čiže aby som to zhrnula ,že nie všetko čo je rozpísané v cesťáku ide na 512, a v prípade nákladov pri ktorých je DPH a používajú sa pre firmu na dosiahnutie príjmov z podnikania môžem si uplatniť DPH.

Kto mi dá k tomuto všetkému jasné stanovisko?

Mumiška
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mumiška
    Po prečítaní niekoľkých tem z tejto oblasti, sa obraciam na niekoho kto mal v takomto prípade už aj kontrolu a vie že to je s topercentne správne
    Zamestnanec na pracovnej ceste v zahraničí -zaučtovanie pracovnej cesty-zamestnanec mi to vyučtuje cez cesťák a ja ho následne za učtujem týmto spôsobom:
    stravné , ubytovanie -512
    dialničné poplatky -548 , parkovné-518
    PHM tankované v zahraniči -501
    PHM tankované v SR -501+DPH
    Stretla som sa s názorom ,že cesťák je len určitá forma zučtovania pracovnej cesty a preto všetky veci ktoré sú tam uvedené sa rozúčtovajú týmto spôsobom.

    Ak by sa mu pokazilo auto a kúpil by súčiastku v SR a dal do do
    zučtovania tak si s toho môžem uplatniť DPH.

    Čiže aby som to zhrnula ,že nie všetko čo je rozpísané v cesťáku ide na 512, a v prípade nákladov pri ktorých je DPH a používajú sa pre firmu na dosiahnutie príjmov z podnikania môžem si uplatniť DPH.

    Kto mi dá k tomuto všetkému jasné stanovisko?

    Mumiška
    Máš to dobre, až na dialničný poplatok, ten je tiež 518.
    Súčiastka by nebola súčasťou cesťáku, ale osobitne na doklade s nárokom na odpočet dph.
    Aj to tankovanie na Slovensku osobitne, s nárokom na odpočet dph.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    renča1
    súhlasim s Majkou, ale ja dial.poplatky účtujem na 538 a nie na 518,548.
    Dpoplatky od 1.1. patria medzi služby

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Ahojte poraďaci, chcela by som si upresniť SC do Čiech. Šef - konateľ firmy, ktorý je aj zamestnancom bol v Čechach na vystave a neviem ako mam zaúčtovať bločik za poplatok za vstupenku?
    Vyúčtovanie a vyplatenie cesťaku som dala ako 512/211, kde som zahrnula stravné, vreckové, náhrady za auto, to je určite ok, ale teraz neviem, či tam môžem dať aj vstupenku na výstavu? Je to v CZK. Čo v tomto prípade s DPH? Mám aj dialničnú známku tam je DPH 0,-CZK ale na vstupenke je napísané poplatok 50 KČ DPH 5%.
    Naposledy upravil jenny7 : 06.07.06 at 09:51

    armaturka je offline (nepripojený) armaturka

    armaturka
    Som spoločníkom s.r.o. v súčasnej dobe na rodičovskej dovolenke. Chystám sa na zahraničnú služobnú cestu na Ďaleký východ. Môžem si dať do daňových výdavkov náklady na letenku a ostatné náklady (diéty), keď nemám pracovnú zmluvu? Môžem ísť na takúto cestu, keď poberám rodičovský príspevok?
    Naposledy upravil armaturka : 08.03.08 at 12:58

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    armaturka Pozri príspevok
    Som spoločníkom s.r.o. v súčasnej dobe na rodičovskej dovolenke. Chystám sa na zahraničnú služobnú cestu na Ďaleký východ. Môžem si dať do daňových výdavkov náklady na letenku a ostatné náklady (diéty), keď nemám pracovnú zmluvu? Môžem ísť na takúto cestu, keď poberám rodičovský príspevok?
    Ak Ti ju konateľ schváli, ak ju budeš vedieť preukázať, tak bez ohľadu na poberanie rodičovského príspevku je to v poriadku.

    armaturka je offline (nepripojený) armaturka

    armaturka
    Danila Pozri príspevok
    Ak Ti ju konateľ schváli, ak ju budeš vedieť preukázať, tak bez ohľadu na poberanie rodičovského príspevku je to v poriadku.
    Konateľ ma vysiela. A nemusím mať na dobu ZPC dohodu alebo čosi také?

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    armaturka Pozri príspevok
    Konateľ ma vysiela. A nemusím mať na dobu ZPC dohodu alebo čosi také?
    Spíšte si medzi sebou účel cesty.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.