Zavrieť

Porady

Potvrdenie o prevzatí tovaru pri faktúre do EU

Dobrý deň,
predávajúci - autobazár ide predať automobil do Maďarska. Vystaví faktúru a k faktúre potvrdenie o prevzatí tovaru. V potvrdení sa má potvrdiť kto vykonal prepravu tovaru? Kupujúci?
4 komentárov     zbaliť
misoft Uvažuj logicky. Prepravca? Je to určené prepravcovi? Nie je. On len doručí. Kupujúci? Je to predsa určené kupujúcemu. Tak potvrdí prevzatie kupujúci.
Iwett Ďakujem, samozrejme, že viem, kto preberá tovar, myslela som na potvrdenie, že tovar opustí územie SR. Chcela som vedieť ohľadom potvrdenia k faktúre, že tovar opustil územie SR, kto vykonal prepravu
Môže nastať situácia, že auto dovezie dodávateľ odberateľovi napr do HU. Vtedy sa na potvrdenie napíše, že prepravu vykonal dodávateľ. A keď si HU príde na SK, potvrdí sa, že prepravu vykonal odberateľ?
misoft Ale veď prepravu si objednávaš tiež. Takže záznam o preprave budeš mať - bude tam predsa aj uvedené miesto nakladania a miesto určenia. A faktúra je predsa účtovný doklad. A v ňom uvádzaš PLNÚ adresu prijímateľa (teda uvedieš i štát) - a máš potvrdené, že to odišlo z SK a prišlo do HU, zároveň aj prepravca to bude mať potvrdené - prevzatie zásielky.
Iwett Teda stačí faktúra? Ja do EU vystavujem faktúry s prílohou a tú mi potvrdí príjemca. Nemám prepravcu. Na potvrdení je dodávateľ odberateľ, množstvo, názov a kto vykonal prepravu, či odberateľ, dodávateľ, alebo niekto iný
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Ak si odberatel zabezpeci prepravu sam, je povinny najneskor do 6 mesiacov od prevzatia tovaru dodat dodavatelovi doklad o tom, ze tovar opustil uzemie SR a to:

    c) potvrdením o prijatí tovaru odberateľom alebo osobou ním poverenou, ak prepravu
    tovaru vykoná dodávateľ alebo odberateľ; toto potvrdenie musí obsahovať
    1. meno a priezvisko odberateľa alebo názov odberateľa a adresu jeho sídla, miesta podnikania, prevádzkarne, bydliska alebo adresu miesta, kde sa obvykle zdržiava,
    2. množstvo a druh tovaru,
    3. adresu miesta a dátum prevzatia tovaru v inom členskom štáte, ak prepravu tovaru vykoná dodávateľ, alebo adresu miesta a dátum skončenia prepravy, ak prepravu tovaru vykoná odberateľ,
    4. meno a priezvisko vodiča pozemného motorového vozidla uvedené paličkovým písmom a jeho podpis,
    5. evidenčné číslo pozemného motorového vozidla, ktorým sa uskutočnila preprava tovaru
    Iwett No a ten bod 4, 5 je to, na čo sa pýtam. EVČ bude prevozná ŠPZ tovaru - konkrétneho vozdila a vodič budem ja, ak ho veziem do EU, alebo odberateľ ak si preň príde?

    Potvrdenie o prevzatí tovaru pri faktúre do EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.