Zavrieť

Porady

mzda na pn-ke

zdravim, chcel by som sa spytat ak mam plat v hrubom cca 500€ a budem cely mesiac na pn, aku sumu mozem ocakavat? dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nedostanes ziadnu mzdu.
    Dostanes nahradu mzdy za prvych 10 dni od zamestnavatela, za dalsich 21 dni nemocenske davky od Socialnej poistovne (ak ide o oktober, ktory ma 31 dni)

    Ak si 500 eur zarabal aj vlani, tak to bude dokopy zhruba 265 eur.
    Tu je kalkulacka, zadas mzdu a pocet kalendarnych dni, ktore budes na PN.

    http://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/k...mocenskeho.php
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka zadám tam počet svojich prac.dní podľa harmonogramu služieb aj SO a NE?
    ivka70 Zadas pocet kalendarnych dni ..... je to napisane v texte cize bez ohladu na to, ci je v dane dni naplanovana zmena alebo nie.
    kopretinka a keď v tom období by som mala naplánovaných napr.18zmien a prac.je iba 15....tak budem ukrátená,či?
    ivka70 KALENDARNE DNI ! teda nie pracovne dni
    PN je platena na klaendarne dni, cize aj piatky aj sviatky aj soboty aj nedele ...u vsetkych
    kopretinka hm,to som zvedavá,koľko to bude.....si dám skontrolovať pásku na porade...
    carolitos az tolko? tomu neverim
    carolitos ale ja som udaval plat v hrubom
    Katy a R pozri si zákon - počíta sa z VZ, ktorý si nájdeš na výplatnej páske. väčšinou je to hrubá mzda (pri bežných príjmoch)
    Tweety Carolitos, mzda sa zdaní, platia sa z nej odvody a nemocenské, náhrada príjmu sa nezdanujú, ani neplatia z nich odvody.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.