Zavrieť

Porady

Dotovanie pokladne

Ako mám dotovať pokladnu, ak v nej nie je dostatok financnych prostriedkov na uhradu?
Naposledy upravil ivka70 : 24.10.16 at 04:30
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Prevodom peňazi z firemného účtu.
    Pôžičkou v hotovosti od osoby inej ako sú vymenované v § 121 ods. 2 Obchodného zákonníka, ak ide o sro.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Steranková Ak ani na firemnom ucte nie je dostatok penazi? Dakujem vopred za odpoved. Ide o s r.o.
    avalik No tak konatel/spolocnik maju zabezpecit aby peniaze boli. Ci uz vymahanim splatnych pohladavok (napriklad aj vratenie poziciek, ktore poskytla firma) alebo si firma pozicia ci uz od spolocnka, konatela, banky, ... pozri aj ustanovenia o krize v obchodnom zakonniku a tiez zakonvo konkurze.
    Steranková Môže sa prosím vás dotovať pokladna cez účty 211/249? A v akej výške (sume)?
    avalik Zalezi kto dotuje, celkova vyska pravneho vztahu - ak je max. 5000 eur, tak sa moze do pokladne vlozit aj 5000 eur, ak je pravny vztah na viac ako 5000 ani cent nemoze byt vlozeny priamo do pokladne firmy
    Steranková Avalik dakujem ti za každú radu, ale nie som si istá, či som dobre pochopila, teda píšem ešte raz.....môže konateľ alebo spoločník dotovať pokladnu v s.r.o-čke cez účty 211/249 v sume 5 000 €? Môže tak urobiť aj viac krát v roku? Lebo iným spôsobom ja neviem do pokladne dostať peniaze. Ďakujem za trpezlivosť
    Ella2 Aj mňa by zaujímala odpoveď na túto otázku, prosím ako sa to dá riešiť?
    JankaO Konateľ aj spoločník JE medzi vymenovanými osobami v zmysle §121/2 ObchZ, čiže NEMOŽE poskytnúť pôžičku v hotovosti ani 1 €... Avalik to napísala úplne jasne.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.