Zavrieť

Porady

Rocne zúčtovanie zdravotnej zaplatenie nedoplatkov

Nazdar red by som vas poprosil oradu po vyhotovení ročneho zučtovania mi vyšiel nedoplatok problem je v tom , že som zamestnancom a zaroven živnostíkom a vyšiel mi nedoplatok aj zo živnosti aj zo zamestnania ako to zaplatit a hlavne ako zauctovať do jednoducheho učtovnictva respektýve dá sa zaúčtovat cely nedoplatok alebo len tá príslušná časť pre živnosť ???

Vopred dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Nedoplatok uhradíš zdravotnej poisťovni celý ako živnostník. Zaúčtuješ to aj do účtovníctva medzi výdavky na zdravotné poistenie - riadny náklad ovplyvňujúci daňový základ. Keď budeš podávať daňové priznanie za rok 2006, je jedno či by Ti bol nedoplatok strhnutý ako zamestnancovi a mal by si ho vykázaný medzi zaplateným zdravotným poistením zo zamestnania alebo ho zaplatíš ako živnostník a máš to vo výdavkoch tam, základ dane je vždy len jeden za všetky činnosti.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    uko
    ...a nemal by nedoplatok/preplatok zamestnávateľa oznámiť zamestnávateľovi?
    Ano, výsledok z RZ za zamestnávateľa mu musí oznámiť.

    bumpy je offline (nepripojený) bumpy

    bumpy
    ahojte asi budem mat hlupu otazku ale ako ste počitali dni ked vznikla živnosť 9.8.2005, mam zaratať aj 22 dni za august alebo az od septembra, preddavky som totiž začala platiť až za september.
    dakujem

    uko je offline (nepripojený) uko

    uko
    bumpy
    ahojte asi budem mat hlupu otazku ale ako ste počitali dni ked vznikla živnosť 9.8.2005, mam zaratať aj 22 dni za august alebo az od septembra, preddavky som totiž začala platiť až za september.
    dakujem
    aj 22 dní z augusta. preddavky si začala platiť v septembri za august.

    bumpy je offline (nepripojený) bumpy

    bumpy
    ved prave ze som zacala platit az v oktobri za september, tak neviem ci som to neurobila zle, teraz to asi doplatim a malo by to byt v poriadku. dakujem za pomoc

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Tweety
    Ano, výsledok z RZ za zamestnávateľa mu musí oznámiť.
    Áno, ale len vtedy ak je to viac ako 100,-Sk

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bumpy
    je to viac, je to 646 sk, idem to rovno zaplatit,
    este raz velmi dakujem
    daniela
    Máš čas do 30.9.2006

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.