Zavrieť

Porady

Rozdelenie pozemku od ľudí ktorých spravuje SPF

Dobrí deň mám problém s pozemkom (ornej pôdy) na ktorom som väčšinovým vlastníkom je o výmere 617m2. 543,3m2 patrí mne a 73,7m2 je štyroch ľudí ktorých spravuje SPF. kedže viem ako dlho sa odkupuje pozemok od SPF a ja nemôžem tak dlho čakať chcel by som ten pozemok rozdeliť na dva moju časť a SPF. dá sa to vôbec takýmto spôsobom urobiť? alebo ako mám pokračovať som dosť zúfalý. Za skorú odpoved vopred dakujem.
Naposledy upravil Marián Lahuta : 29.10.16 at 03:55 Dôvod: pomýlil som sa
ivka70 pozemok sa nachadza v intravilane ci extravilane?
s kym by si sa na deleni dohodol?
neda sa ta cast pozemku prededit na zijucich potomkov a odkupit od nich?
Marián Lahuta Pozemok sa nachádza v intravilane. Chcem sa dohodnúť so SPF. Všetci čo ich prevzal SPF sú v USA emigrovali.. A zrejme sú už mŕtvy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Súdnou cestou, a to žalobou o zrušenie a vyporiadanie podielového spoluvlastníctva. Jednoduchšie by bolo návrh formulovať tak, že pozemok bude vo Vašom výlučnom vlastníctve za finančnú kompenzáciu ustupujúcim spoluvlastníkom. Nemusíte tak platiť geometrický plán.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Marián Lahuta Dakujem za radu no ako som v otázke napísal na to nemám čas odkupovať to od SPF lebo to trvá aj dva a viac rokov.. Preto som chcel odpoved od niekoho znalého na túto problematiku či by to nebolo rýchlejšie oddeliť moju časť od SPF...
    draik Nepísal som nič o odkupovaní, ale zrušení a vyporiadaní podielového spoluvlastníctva súdnou cestou, ktorého jednou z foriem je aj možnosť, ktorú ste načrtli Vy (rozdelenie parciel). Na oba postupy však nestačí len rozhodnutie väčšinového spoluvlastníka.
    Marián Lahuta Nesprávne som vás pochopil. Áno takto by som to chcel urobiť no mňa zaujíma či je to možné so SPF Lebo tých ľudí spravuje a dalšia vec koľko by to asi trvalo? Máte nejaké skúsenosti ako postupovať?
    draik Fond môže uzatvoriť danú zmluvu. SPF uprednostňuje rozdelenie pozemkov. Ak však celý pozemok v súčasnosti užívate, je šanca, že sa v prípade nedohody a súdneho sporu stanete jeho výlučným vlastníkom. Akonáhle by malo dôjsť k rozdeleniu, platíte geometrický plán a všetky súvisiace poplatky. V prípade rozdelenia (dohodou) by muselo dôjsť k zhode, akým spôsobom sa pozemok rozdelí, čo by celý proces predlžovalo.
      zbaliť

    Rozdelenie pozemku od ľudí ktorých spravuje SPF

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.