Zavrieť

Porady

problem s kotlom junkers

zdravim Vas.prosim vas poraddte mi .mam 3 rocny turbo kotol junkers/nie kondens/dva krat som uz mal menene termo cidlo.mam aj termostat nastaveny na 23 stupnov.ked odchadzame z domu dam vsade na radiatoroch termo hlavice na 3ku,no ked sa vratim blika na kotli modre svetielko a svieti dioda cislo 45 a kotol nehreje.po zresetovani znova nabehne.viete mi poradit kde je problem?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Keď máte problém vždy, keď odchádzate a otáčate termohlavicami na 3. stupeň, tak je problém v tom, že znížite prietok média cez radiátory, ale necháte výkon kotla na plný výkon. Dochádza k prehriatiu kotla a automatika ho vypne. Ak chcete šetriť, tak termohlavicami nehýbte a nastavte na priestorovom termostate nižšiu teplotu, napríklad 18. stupňov.
    Mimochodom, treba napísať presný typ kotla, pretože kotlov Junkers je viac a sú tam odlišnosti.
    jozefor zdravim vas.kotol mame junkers zs 24-2 LHAE ceraclass turbo.ale on vypina aj ked mam teplotu vody na kotli nastavenu na 2-3 stupen.co je 60 stupnov?

    problem s kotlom junkers

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.