Zavrieť

Porady

Vystavenie bank.karty pre manžela konateľky.

Ahojte,

1 osobova sro - konateľka, dala vystaviť kartu na svojho manžela k firemnému účtu v oktobri 2016. Na bankovom výpise vidim poplatok 12 eur a meno jej muža. Tento manžel nema žiaden právny ani pracovnoprávny vzťah k sro v tom čase. Kedze na VBU je vidno ktora karta urobila ktory pohyb, tak vidim že tou kartou nebol uskutočneny žiaden nakup ani výber.

Manžel sa stane zamestnancom tejto sro v mesiaci november, od januara sa stane konateľom v tejto sro.

Co s tým poplatkom? Môžem ho dať do danových výdavkov ak v tom čase ešte nie je zamestnancom? Nemôže to zaváňať niečím, ked ma firemnu kartu, ale v sro ešte nefiguruje? Alebo môže ona vystaviť kartu vopred, a on sa stane zamestnancom až o mesiac?

Ďakujem za názory.

Z.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    1maaja je offline (nepripojený) 1maaja

    1maaja
    Z dovodu opatrnosti by som poplatok 12 eur uctovala ako pohladavku voci manzelovi. V buducom roku by sa mohol vyskytnut nejaky zavazok voci manzelovi a ked bude konatel , urobila by som zapocet, to v pripade ak sro nebude v krize.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zk24 Účtovať pohľadávku voči niekomu, kto tam ešte nie je zamestnaný? Resp.voči budúcemu konateľovi?
    1maaja Ano. Este nie je konatelom ani zamestnancom. Takto sa vyhnes uctovaniu neopravnenych nakladov. Na druhej strane ak si vies vysvetlit 12 eur tak, ze manzel mal vydavky s prepisom v obch.registri, tak to tam zauctuj.
    zk24 Nie. To nie je platba, to je len vydanie karty - poplatok za vydanie karty, ktorá znie na meno manžela. ale použitá ešte nebola. A je to neoprávnený výdavok? On tam bude zamestnaný od novembra, no ale karta je vystavená od oktobra, a ešte je nepoužitá
    1maaja No ked karta nebola pouzita, bola iba vystavena v oktobri a zamestnancom sa manzel stal v novembri , kludne by som to zauctovala na ucet 568.
      zbaliť

    Vystavenie bank.karty pre manžela konateľky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.