Zavrieť

Porady

Elektrické podlahové kúrenie

Ahoj má niekto skúsenosti s elektrickým podlahovým kűrenîm konkrętne vykurovacie rohože vhodné pod laminátovú podlahu? Ak áno od akej firmy ho máte? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fetya je offline (nepripojený) fetya

    fetya
    Ja mam od firmy devi, avsak je odporovy kabel ulozeny do betonoveho poteru. Pod poterom je 12 cm eps, ako tepelna izolacia. Nad poterom je plavajuca podlaha, niekde dlazba. Pri dlazbe citit lepsie kurenie, ale aj pri laminate je to prijemne. Kabel v potere je lepsie chraneny proti mechanickemu poskodeniu, a poter sluzi ako akumulacna zlozka, vie na malu robu uskladnit teplo - par hodin.
    zabadlo Ok ďakujem za info

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Laminátová podlaha nie je veľmi vhodná na podlahové vykurovanie.

    Pod plávajucu (a je jedno, či je to laminát, vinyl alebo drevo) sa rohože nehodia. Tie treba dať do vrstvy lepidla pod dlažbu, prípadne vykurovací drôt do poteru.

    Vhodnejšia je vykurovacia fólia. Ja ju mám pod vinylom, 80W/m2, nie je to primárne vykurovanie, ale na zlepšenie tepelnej pohody. Vygúgli si EcoFilm.
    zabadlo Ďakujem
    ivka70 06.11.16 17:58 priradil do Porady

    Elektrické podlahové kúrenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.